Pokazali prawdziwy charakter

Pokazali prawdziwy charakter

w Sport

Tak dramatycznej sytuacji kadrowej nie pamiętają chyba najstarsi kibice Górnika PWSZ Wałbrzych. W środowym meczu przeciwko Calisii Kalisz trener Bubnowicz nie mógł skorzystać z usług siedmiu podstawowych graczy, a dodatkowo już w 35 minucie boisko karnie opuścił Marcin Morawski. Mimo to nasi stanęli na wysokości zadania wywożąc z Kalisza drogocenny remis.

Bohaterem meczu okazał się Grzegorz Michalak, któremu ze względu na 40-stopniową gorączkę lekarz zabronił wyjazdu do Kalisza. Doświadczony zawodnik Górnika PWSZ postawił jednak na swoim i zdobył trzecią bramkę z rzędu. Bramkę, która zdecydowała o podziale punktów. W 72 minucie boisko opuścił mocno obolały Dariusz Michalak, który ucierpiał w jednym ze starć. Po meczu widok w autokarze był dość, choć nie dla obu braci, komiczny. Pan Darek był bowiem obłożony lodem, a ze względu na chorobę pan Grzegorz grubo owinięty kocem. Trener Bubnowicz musiał ułożyć skład z pominięciem siedmiu swych zawodników, czyli: Jan Bartoša, Daniela Zinke, Marka Wojtarowicza, Mateusza Sawickiego, Michała Zawadzkiego, a także Marcina Orłowskiego i Jan Rytko. Dwaj ostatni pauzowali za kartki, stąd zobaczymy ich w jutrzejszym meczu Górnika PWSZ przeciwko Chrobremu Głogów. I to jest dobra wiadomość, bowiem po spotkaniu z Calisią ze składu wypadł Marcin Morawski. Już w 35 minucie środowego pojedynku w jednym ze starć kapitan biało-niebieskich złamał rywalowi nogę. Ten musiał udać się do szpitala, a popularny „Maradona" do szatni, gdyż za to zagranie sędzia Lech pokazał wałbrzyszaninowi czerwoną kartkę. Mimo gry w „10" goście zdołali wyjść na prowadzenie. W 64 minucie Adrian Moszyk dośrodkował na głowę starszego z braci Michalaków, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Na odpowiedź walczących desperacko o punkty, a zarazem utrzymanie w II lidze gospodarzy nie musieliśmy długo czekać, gdyż już w 72 minucie Nigeryjczyk Samuelson Odunka doprowadził do remisu. Przeciwnik próbował jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak nasi nie popełnili kolejnego błędu i tym samym wzbogacili się o kolejne „oczko" zdobyte na wyjeździe.

Calisia Kalisz – Górnik PWSZ Wałbrzych 1:1 (0:0)Bramki: 0:1 Grzegorz Michalak (64), 1:1 Samuelson Odunka (72)Czerwona kartka: Marcin Morawski (35) – Górnik PWSZSędziował: Marcin Lech – GdańskGórnik PWSZ: Jaroszewski, Orzech, Wepa, Łaski, D. Michalak (75 Chajewski), Radziemski, Morawski, Fojna, G. Michalak, Maciejak (90 Polak), Moszyk. Trener: Robert Bubnowicz

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Runmageddon Wałbrzych

Ostatni weekend września na Dolnym Śląsku przebiegnie pod znakiem ekstremalnych wrażeń, a
Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Go to Top