Pokazali swoje umiejętności

Jakub Maleszka, Dominik Obuchowski, Dawid Michalak z klubu MKS Szczawno-Zdrój reprezentowali Polskę na turnieju Karate Shinkyokushin "I Liga Żaków" w kategorii dzieci i młodzieży do lat 15, który odbył się w miejscowości Sokolov (Czechy).

W zawodach wystartowało około 80 zawodników z Czech i Polski. Trenerem reprezentacji i zarazem kierownikiem ekipy był sensei Jacek Baranowski 4 Dan, a polskimi sędziami byli Andrzej Chochol i Grzegorz Nadolski. Turniej stał na dobrym poziomie organizacyjnym. A zawodnicy MKS-u wyróżniali się dobrym stylem walki, niejednokrotnie zaskakując swoich przeciwników. Wyróżnić tutaj należy najmłodszego uczestnika polskiej ekipy Dominika Obuchowskiego (8 lat), który stoczył 4 walki (3 wygrał przez znaczną przewagę nad swoimi przeciwnikami) pozbawiając rywali szans na wygraną. Dominik wspaniale rozwiązał pierwszą i drugą walkę zdobywając w pięknym stylu na 1 – 2 sekundy przed końcem jeszcze cenny punkt. Ostatnia walka o 3 miejsce również zakończyła się wygraną Dominika, który zdobywając przewagę przez skuteczne kopnięcia na kask przeciwnika, uzyskał w końcowej ocenie najwięcej punktów. Ostatecznie wywalczył brąz , ale niewiele brakowało, by był zwycięzcą całej kategorii. Również w dobrym stylu swoje walki prowadzili Jakub Maleszka i Dawid Michalak. Ten pierwszy swojego rywala w pierwszych walkach o mało nie znokautował, czym sobie zasłużył na punkty karne, za zbyt mocne kopnięcia na strefę głowy. Trzeba przyznać, że choć Jakub dopiero ma 13 lat, potrafi zadać konkretne kopnięcia i uderzenia, a odczuć je mogą nawet dorośli. Jednak w tej kategorii można to robić wyłącznie w sposób kontrolowany. Przepisy są tutaj bardzo surowe. Jakub w ostatniej walce pokonał bez problemu zawodnika gospodarzy, wygrywając przed czasem i zajął 3 miejsce na podium. Dużą wolą walki wykazał się Dawid Michalak który zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Generalnie wyjazd i start zawodników MKS Szczawno-Zdrój sekcji prowadzonej przez sensei Jacka Baranowskiego 4 Dan można udać za bardzo udany. Pomimo, że w turnieju wystartowało tylko 3 zawodników MKS-u, to wszyscy stanęli na podium. Czytaj jutro w tygodniku 30 Minut