Pomagają każdemu, kto potrzebuje

w Aktualności/Powiat/Wałbrzych

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów i zapewnienie właściwego funkcjonowania Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, Powiat Wałbrzyski przekaże dzisiaj kolejne wsparcie rzeczowe. Tym razem będzie to: 50 opakowań – 250 litrów płynu do dezynfekcji, 50 szt. kombinezonów ochronnych, 2000 szt. rękawiczek, 1000 szt. masek ochronnych. – Wracajcie szybko do zdrowia, Waszych domów i rodzin – mówi starosta Krzysztof Kwiatkowski


Każdego dnia Powiat Wałbrzyski wspiera kolejne placówki i organizacje w sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem. W działaniach pomagają mu setki mieszkańców z poszczególnych gmin szyjąc maseczki, przekazując materiały niezbędne do ich wykonania oraz gotując dla tych, którzy z narażeniem zdrowia i życia pełnią służbę w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Dziękujemy Wam z całego serca. Podobnie, jak wszystkich pracownikom służby zdrowia, straży pożarnej, granicznej, miejskiej, policji i każdemu, kto oficjalnie lub anonimowo wspiera walkę z niewidzialnym wrogiem. Razem pokonamy koranoawirusa!


Pomoc od powiatu popłynęła już do wielu placówek. Urzędnicy ze starostwa przekazali wsparcie dla Specjalistycznego Szpitala Ginekologiczno-Położniczego im. E. Biernackiego w Wałbrzychu, Oddziału Zakaźnego Szpitala przy ul. Batorego w Wałbrzychu, Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu, Specjalistyczny Zespolony Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. W czwartek starostwo wsparto Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu. – Mając na uwadze potrzeby zabezpieczenia kadry, ale i pacjentów Powiat Wałbrzyski przekazał: 50 litrów płynu do dezynfekcji, 500 szt. masek ochronnych, 1000 szt. rękawiczek, 10 szt. okularów ochronnych i fartuchy – wylicza Krzysztof Kwiatkowski. Pod koniec marca, decyzją gospodarza powiatu, do Specjalistycznego Szpitala Ginekologiczno-Położniczego im. E. Biernackiego w Wałbrzychu, przekazano 50 szt. kombinezonów ochronnych, 1000 szt. rękawiczek, 200 szt. masek ochronnych i 25 litrów płynu do dezynfekcji. Pomoc dotarła również dla Oddziału Zakaźnego Szpitala przy ul. Batorego. Było to 8 szt. masek ochronnych z filtrami 3M i 10 szt. przyłbic ochronnych. Kolejne 6 sztuk masek ochronnych z filtrami 3M trafiło do Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu. Na prośbę Centrum Medyczne Nowe Miasto do przychodni w Jedlinie Zdrój i Zagórzu Śląskim przekazano 30 litrów płynu do dezynfekcji. W dniu 24 marca wszystkie jednostki OSP z powiatu wałbrzyskiego otrzymały sprzęt niezbędny do działań w czasach pandemii koronawirusa. – Dzięki temu, gdy przyjdzie nam wspierać działania służb, nasi ratownicy będą odpowiednio chronieni – podkreśla Krzysztof Kwiatkowski.
Powiat wałbrzyski zapewnił środki i odzież ochroną wielu innym placówkom. Wśród nich były m.in. Centrum Obsługi Placówek w Nowym Siodle (Domy Dziecka), Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im.UNICEF w Walimiu, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci z Wadami Słuchu Nowe Siodło, Zespół Szkół im. M.Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju czy Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu.
Pomaga każdy, kto chce i może. Piekarnia Maria oraz Karczma Góralska również dołożyły swoją cegiełkę i wspomogły żołnierzy z 10BKPanc pilnujących granic z Czechami przepysznym chlebem wiejskim oraz smalcem własnej roboty. Sowia Grapa z Rzeczki przygotowała gorący bigos. – Dziękuję w imieniu żołnierzy i policjantów. Jesteście wspaniali i macie mega wielkie serca. Kiedy w kraju mamy kryzys Wy gotujecie i przekazujecie wsparcie. Brawo Wy – napisał starosta na swoim profilu. Nie zawiodła także silna ekipa z gminy Stare Bogaczowice pod „dowództwem” Lucyny Król, która będących na służbie uraczyła żurkiem. Piękny gest wykonał zarząd regionu Dolny Śląsk Związku Solidarności Polskich Kombatantów Wałbrzych, który postanowił, przekazać 2 tysiące złotych otrzymane na organizacje uroczystego koncertu we wrześniu z okazji 40 rocznicy sierpnia, do starostwa do dyspozycji „na pomoc na zakup potrzeb do szpitala w walce z koronawirusem”.
Instytucji, które otrzymały wsparcie jest znacznie więcej. Podobnie, jak osób, które pomogły i wciąż pomagają. Wszyscy wierzą, że wspólnymi siłami przetrwamy ten trudny dla nas wszystkich okres. Najwięcej zależy od nas samych. Dlatego apelujemy do Państwa o przestrzeganie zasad, które związane są z naszym wspólnym bezpieczeństwem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top