Pomóżmy chorej dziewczynce

Pomóżmy chorej dziewczynce

w Aktualności

W kwietniu tego roku u 9 letniej Wiktorii Bień zdiagnozowano zespół hemofagocytrny- chorobę będącą powikłaniem młodzieńczego zapalenia stawów, na które chorowała już wcześniej. Objawy tego schorzenia wybuchają nagle i mają bardzo agresywny przebieg. Dla całej rodziny było ogromnym wstrząsem, gdy okazało się, że z powodu poważnych zaburzeń oddychania trzeba wprowadzić dziewczynkę w stan śpiączki farmakologicznej.

Następnie wystąpił konflikt serologiczny, a jej życie wisiało na włosku. Na szczęście dzięki wspanialej opiece zespołu z Oddziału Intensywnej Terapii Dziecięcej i Anestezjologii we Wrocławiu Wiktoria już dziś jest w domu, jednak to nie koniec. Teraz czeka ją długie i uciążliwe leczenie oraz oczekiwanie na dawcę szpiku kostnego. Dopiero po przeszczepie zacznie się drugi etap walki o życie dziewczynki. Wszyscy, którzy pragną pomóc Wiktorii wygrać z chorobą mogą zarejestrować się jako dawcy szpiku na stronie http://www.dkms.pl/. Nie trzeba nawet wychodzić z domu- po rejestracji, fundacja przesyła pocztą komplet dokumentów oraz pałeczki do pobrania śliny, które następnie należy odesłać na adres DKMS Polska. Zarejestrować się jako dawca można również osobiście w Krajowym Banku Dawców Szpiku przy ul. Grabiszyńskiej 105 we Wrocławiu.

Wszyscy, którzy pragną pomóc mogą również wpłacać nawet najmniejsze kwoty na konto w Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową: Bank Milenium S.A 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867- lub Credit Agricole 77 1940 1076 6199 4272 0000 0000 z tytułem wpłaty Wiktoria Bień. Więcej informacji można uzyskać pod mailem: hanna_pachirko@poczta.fm

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top