Porażka na wyjeździe

Górnik Wałbrzych przegrał 1:2 z Zagłębiem Sosnowiec. Być może mecz ułożyłby się inaczej gdyby biało-niebiescy nie stracili dwóch bramek w przeciągu pięciu minut.

Podopieczni Roberta Bubnowicza przegrywali 0:1 już w 2 minucie spotkania, gdy Adrian Marek, po dośrodkowaniu Pajączkowskiego, strzałem głową pokonał bramkarza górników. Kilkadziesiąt sekund później gospodarze prowadzili już 2:0. Tym razem na listę strzelców precyzyjnym strzałem z powietrza wpisał się Vladimir Bednar.W 36 minucie rozmiary porażki mógł zmniejszyć Daniel Zinke, który znalazł się sam na sam z golkiperem gospodarzy. Zagłębie uratowała jednak poprzeczka. Po zmianie stron wałbrzyszanie nadal atakowali. W 58 minucie mocno uderzył Marcin Morawski. Do futbolówki podbitej przez bramkarza z Sosnowca pierwszy doskoczył Daniel Zinke, który precyzyjnym strzałem zdobył dla bramkę. Mimo kolejnych akcji i strzałów Wepy oraz Konarskiego nie udało się nam już doprowadzić do remisu. Zagłębie Sosnowiec – Górnik PWSZ Wałbrzych (2:1)