Pościg zakończony przed….komendą

w 112/Aktualności/Wałbrzych

Cztery radiowozy goniły kierowcę, który uciekał po Wałbrzychu samochodem marki audi. Został zatrzymany…przed drzwiami komendy.

Do zdarzenia doszło 17 maja około godziny 17:30. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komedy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zauważyli jadący ul. II Armii w Wałbrzychu samochód osobowy na zgorzeleckich tablicach rejestracyjnych. Policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej, gdyż mieli podejrzenie, że mężczyzna może nie posiadać uprawnień do kierowania pojazdami. Kiedy zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę swoim pojazdem.

Funkcjonariusze poinformowali dyżurnego jednostki o zaistniałym zdarzeniu i rozpoczęli pościg, do którego ostatecznie dołączyły się jeszcze trzy wałbrzyskie patrole ruchu drogowego oraz prewencji. Mężczyzna, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego, uciekał ulicami Sobięcina, gdzie uszkodził zaparkowany samochód osobowy oraz autobus komunikacji miejskiej, sprowadzając tym samym bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. Ostatecznie kierujący został zatrzymany w centrum miasta – pod samą jednostką wałbrzyskiej komendy, po tym jak po raz kolejny doprowadził do kolizji – tym razem z jednym z radiowozów. W trakcie czynności wykonanych przez policjantów wcześniejsze przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. 37-letni mieszkaniec naszego miasta nie zatrzymał się do kontroli, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy bez uprawnień. Miał przy sobie także narkotyki w postaci marihuany, MDMA i metamfetaminy. W wyniku interwencji pojazd mężczyzny trafił na parking strzeżony. W trakcie czynności funkcjonariusze zatrzymali także 57-letniego pasażera pojazdu, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. W jego mieszkaniu wałbrzyscy policjanci znaleźli środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można była wykonać ponad 1700 porcji handlowych tych narkotyków.  Zdjęcie otrzymane od Czytelnika. Dziękujemy bardzo.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od 112

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top