(P)ostawil(i) na Zieliń(S)kiego

(P)ostawil(i) na Zieliń(S)kiego

w Aktualności

Jest najmłodszym kandydatem w wyścigu o fotel prezydenta Wałbrzycha. Były radny powiatu wałbrzyskiego i organista w kościele, obecny doktorant. Kamil Zieliński został oficjalnie kandydatem wałbrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości na urząd gospodarza naszej gminy.

Ma 28 lat. Skończył studia ekonomiczne. Niebawem będzie bronił doktorat. W PiS-ie od 2003 roku. Do polityki wszedł mocniej, gdy otrzymał w poprzedniej kadencji mandat radnego powiatu wałbrzyskiego. Teraz postawił poprzeczkę znacznie wyżej. Zdecydował się kandydować na urząd prezydenta miasta. Błogosławieństwo otrzymał już od samego prezesa. Szefem jego sztabu została posłanka Anna Zalewska. – Wierzę, że wygram. Mam konkretny plan dla miasta i mieszkańców – mówił w środę na specjalnej konferencji prasowej. Zapewnia, że ma „świeże" spojrzenie na Wałbrzych. Nie boi się otwarcie krytykować i wytykać błędów. Zaczął od Romana Szełemeja, pełniącego obecnie obowiązki prezydenta nazywając jego działania typowo „pod publiczkę". – Jako gospodarz będę chciał uporządkować w pierwszej kolejności sprawę miejskiej logistyki. Mam tu na myśli zarówno przepływ ładunków towarowych jak i osób. Nie może być tak, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które świadczy usługi transportu zbiorowego poddawane jest ciągłym kontrolom, a prywatni przewoźnicy jeżdżą praktycznie bezkarnie – mówi wprost. Kolejne jego zastrzeżenia budzi funkcjonowanie Miejskiego Zarządu Budynków. – Przez błędy i opieszałość urzędników wałbrzyszanie płacą na przykład zaległości czynszowe, które zgodnie z prawem uległy przedawnieniu. W praktyce wygląda to bowiem tak, że regulują zaległe zobowiązania popadając w kolejne długi – podkreśla Kamil Zieliński. Jako trzeci punkt swojego programu stawia sobie za cel pomoc lokatorom Wałbrzyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Jego zdaniem ci wałbrzyszanie zostali pokrzywdzeni wskutek niekorzystnych umów i zapisów. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości ma wątpliwości co do samofinansowania się spółki Aqua – Zdrój. – W tego typu inwestycjach potrzebne jest wsparcie sponsorów. Nie wierzę, że puste szatnie będą w stanie przynosić dochód temu kompleksowi – mówi Zieliński.

Wyścig rozpoczęty

Oprócz Kamila Zielińskiego swoich kandydatów wystawią pozostałe ugrupowania. Wciąż nie wiadomo kto będzie reprezentował Platformę Obywatelską. Czy kandydatem największej partii w Polsce będzie Roman Szełemej? Sojusz Lewicy Demokratycznej wybierze najprawdopodobniej pomiędzy Markiem Dyduchem, a Dariuszem Lendą. Do gry na pewno włączą się również Mirosław Lubiński oraz Patryk Wild. Ten pierwszy wygrał z Piotrem Kruczkowskim I turę. Na wniosek tego drugiego powtórzono 7 sierpnia dojdzie do powtórki wyborów prezydenckich. Swoje ugrają zapewne pozostali kandydaci: Andrzej Zibrow oraz Bogusława Czupryn. Oboje niezależni. Kto z nich obejmie władzę w mieście? To zależy już wyłącznie od Państwa głosów. Do urn pójdziemy 7 sierpnia. W tym dniu powinniśmy poznać nazwisko zwycięzcy lub dwóch osób, które spotkają się w dogrywce.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top