Powalczy o reelekcję

w Aktualności/Polityka

Roman Szełemej podjął decyzję o starcie w wyborach prezydenckich. – Wystartuje z własnego komitetu. Reprezentuję Wałbrzych, jego mieszkańców, niezależnie od politycznej etykiety. Reprezentuję wszystkich tych, którzy tu mieszkają – mówił do licznie zgromadzonych mieszkańców gospodarz miasta.

Roman Szełemej przedstawił zarys swojego programu wyborczego.  To tzw. szóstka Szełemeja czyli sześć programów, które  chce zrealizować w kolejnej kadencji. Pierwszy to Czysty, Zdrowy i Zielony Wałbrzych. – Chciałbym, aby Wałbrzych był zieloną stolicą Europy, aby za pięć lat był pozbawiony smogu – mówi Roman Szełemej. Drugi program to: Ucz się, Pracuj, Żyj w Wałbrzychu. – To kolejne żłobki i przedszkola, dalsza modernizacja szkół i odwrócenie trendu demograficznego – wyjaśnia prezydent miasta. Trzeci z programów dotyczy dalszego rozwoju.  – Wałbrzych na nowej drodze to   dokończenie rozpoczętych inwestycji i realizacja kolejnych, w tym m.in. obwodnicy – mówi Roman Szełemej. Bardzo ambitnie zapowiada się kolejny – Wałbrzych plus mieszkania. – Chciałbym zbudować 1000 nowych mieszkań. To jest realne i będzie zrobione – deklaruje kandydat. Piątym programem jest Wałbrzych smartcity.

– Chcemy zaciekawić młodych ludzi rozwojem, technologią i innowacyjnością – tłumaczy Szełemej. Ostatni, szósty program to Wałbrzych stolicą Sudetów, które zdaniem prezydenta Wałbrzycha, bardzo dobrze rozwijają się w ramach aglomeracji Wałbrzyskiej.  –Nie przykładam wagi do żadnej etykiety politycznej. Jak możecie zauważyć przyszli dzisiaj tutaj reprezentacji wszystkich środowisk.  Zarówno pokoleniowych, jak i chyba politycznych, organizacji  pozarządowych czy środowisk twórczych – zaznacza Roman Szełemej. Jak przyznał jeszcze żadna z partii i żadne z ugrupowań nie udzieliło mu oficjalnie poparcia. – Myślę, że niebawem mogę się jednak takiego spodziewać – dodał na koniec.

Opublikowany przez Wiadomosciwalbrzyskie Czwartek, 16 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top