Powstrzymać Rozwój

Powstrzymać Rozwój

w Sport

Choć trener Jerzy Cyrak chwalił swój zespół za mecz z Rakowem Częstochowa, to jednak wyjazd Górnika pod Jasną Górę nie przyniósł naszym choćby punktu. Już w sobotę biało-niebiescy staną przed drugą w tym roku szansą na poprawienie mizernego dorobku, o godzinie 13.00 nasi zmierzą się z Rozwojem Katowice.

Mimo porażki postawa wałbrzyszan mogła napawać optymizmem, co jest ważne w kontekście jutrzejszego pojedynku i dalszej walki o utrzymanie w II lidze. Walki niezwykle długiej i męczącej, gdyż po spotkaniu z Rakowem nasza strata do pierwszego bezpiecznego miejsca w tabeli wzrosła aż do 8 punktów. W porównaniu z ubiegłotygodniową potyczką do składu Górnika powróci Marcin Orłowski i to jest dobra wiadomość, gdyż w Częstochowie gościom wyraźnie brakowało armat pod bramką miejscowych. Nasz sobotni rywal w kiepskim stylu rozpoczął tegoroczne zmagania. Katowiczanie przegrali u siebie ze Stalą Stalowa Wola aż 1:5, co może dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż do przerwy Rozwój prowadził 1:0. Mimo zaskakującej przegranej zespół ze stolicy Górnego Śląska nadal liczy się w rywalizacji o awans do I ligi, gdyż do lidera z Kluczborka traci jedynie 3 „oczka". Wałbrzyszanie nie mogą się jednak przestraszyć znacznie wyżej notowanego przeciwnika. Na tym etapie sezonu i z dotychczasowym dorobkiem chłopcy Cyraka muszą zacząć gromadzić punkty. Wystarczy bowiem jeszcze jedna lub dwie porażki i spadek do III ligi stanie się faktem. Sobotnie spotkanie na stadionie 1000-lecia rozpocznie się o godzinie 13.00, ale zanim udamy się na obiekt przy ulicy Ratuszowej warto zaznajomić się z oficjalnym komunikatem klubu, którego treść znajduje się poniżej.

„W rundzie wiosennej będą zmiany na stadionie, które wiążą się między innymi z oddaniem do użytku zadaszonej trybuny od strony basenu. Pierwszy mecz będzie miał ograniczenie do 999 osób, które będziemy mogli wpuścić na stadion, a miejsca dostępne będą właśnie na nowo otwartej trybunie od strony basenu oraz sektor C po przeciwnej stronie boiska. Zamknięte zostaną sektory A, B i D. Wejście na sektor C bez zmian, natomiast na nową trybunę wejście przez mostek od ulicy Ratuszowej. Nie ma możliwości wejścia na stadion z parkingu przy basenie, w związku z tym prosimy parkować tak jak dotychczas, za boiskami sztucznymi. Kasy otwarte od godziny 11.00, bilety w cenie 10 złotych i 5 złotych – ulgowy".

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top