Pożegnanie wakacji z Teatrem

Pożegnanie wakacji z Teatrem

w Kultura

W najbliższą sobotę, 31 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy do Amfiteatru przy pl. Teatralnym na ostatnie już przedstawienie z cyklu „Wieczorynki z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu".

Teatr pożegna się z wakacjami spektaklem „Koziołek Matołek" w reż. Lucyny Sypniewskiej, który opowiada o przygodach sympatycznego Koziołka Matołka, podróżującego po świecie w poszukiwaniu słynnego Pacanowa. Młody, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami. Poznaje mnóstwo ciekawych ludzi z różnych stron świata, nierzadko wpada w kłopoty, ale zarazem uczy nas, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu każdego celu. „Koziołek Matołek" to spektakl, podczas którego najmłodsi widzowie bardzo chętnie współgrają z aktorami, wtórując im śpiewnie oraz zachwycając się feerią barw i komizmem sytuacyjnym. Nowy sezon natomiast Teatr rozpocznie 1 września o godz. 12.30 interaktywnym przedstawieniem „Le Filo Fable" w reż. Joanny Gerigk, podczas którego aktorzy, w scenerii pracowni rzeźbiarskiej, inscenizują „tu i teraz" sekwencje bajkowe z różnych stron świata. Spektakl czy dzieci rozmawiać, zadawać pytania i próbować na nie odpowiedzieć. Uzmysławia, jak ważne jest to, kim jesteśmy, a nie, jak wyglądamy. Poucza, że dzieci, także te najmniejsze, mogą mieć własne zdanie, własne myślenie i w ten sposób pozytywnie wpływać na poczucie własnej wartości oraz kontakt ze światem.

Kornel Makuszyński „Koziołek Matołek" Adaptacja i reżyseria: Lucyna SypniewskaScenografia: Ewa PietrzykMaski: Władysława CaderMuzyka: Krystyna FuczikObsada:Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz,Małgorzata Olkowska,Jerzy Gronowski,Seweryn Mrożkiewicz

Grupa wiekowa: od 2 latCzas trwania spektaklu: 60 minut Wstęp wolny! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych przedstawienie zostanie przeniesione do siedziby Teatru przy ul. Buczka 16.

„Le Filo Fable" – na motywach bajek filozoficznych z różnych stron świata Scenariusz i reżyseria: Joanna GerigkScenografia: Jan PolívkaKonsultacje muzyczne: Jarosław SzczęsnyObsada:Sylwia Nowak / Anna Jezierska (od sierpnia 2013) Jakub Grzybek Paweł Pawlik

Grupa wiekowa: od 3 lat Czas trwania spektaklu: ok. 50 minut

Cena biletu:normalny – 17 zł,ulgowy – 14 zł Spektakl prezentowany jest na Małej Scenie Teatru (wejście od ul. M. Kopernika). Ilość miejsc ograniczona.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Zapraszamy do teatru

W najbliższy weekend Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje aż trzy

Wyremontowali bibliotekę

Dzięki przeprowadzonym pracom w ramach projektu pn. „Nowoczesna przestrzeń Centrum Kultury –

Spektakl z Mikołajem

W niedzielę, 2 grudnia o godzinie 12:30, zapraszamy do Teatru Lalki i
Go to Top