Pożegnanie z ekstraklasą

Koszykarze Victorii Górnika oficjalnie pożegnali się z Ekstraligą. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej przegrali na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański 80:99.

Na ostatni mecz nasi udali się bez Kristijana Ercegovicia. Sił na wyrównaną walkę wystarczyło naszym na niewiele ponad 20 minut. Początkowo goście prowadzili 10:6, a potem nawet 13:8. W naszej ekipie świetny mecz rozgrywał Adam Waczyński, a przed przerwą swoje punkty dołożył Kamil Chanas. Dzięki dobrej postawie tych zawodników wałbrzyszanie do przerwy tracili tylko 1 punkt (41:42). Po zmianie stron mający znacznie dłuższą ławkę gospodarze stopniowo zaczęli odjeżdżać. Pod koniec trzeciej kwarty grający tylko o honor wałbrzyszanie doszli gospodarzy na 6 „oczek" (65:59), ale to było wszystko w wykonaniu biało – niebieskich. Mecz zakończył się wynikiem 99:80.