Pracowity czerwiec dla UKS „GIM Głuszyca"

Dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „ GIM Głuszyca " czerwiec był miesiącem bogatym w wydarzenia sportowe. Najpierw w dniach od 6 do 11 czerwca nasi reprezentanci przebywali w Finlandii, gdzie startowali w Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym w Salo.

Cała czwórka zaliczyła bardzo dobry występ jak na miarę swoich obecnych możliwości. Wioletta Sobczak, Kacper Drochomirecki i Andrzej Woźniak uplasowali się na szóstych miejscach w gronie juniorów do lat 18. Z kolei Kamil Dec zajął dwunaste miejsce wśród juniorów do lat 23. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe i pokazali swoją klasę. Wyjazd do Finlandii był nie tylko cennym doświadczeniem sportowym, lecz również doskonałą okazją do zwiedzenia pięknego kraju i poznania wielu wspaniałych ludzi z różnych stron świata. Drugim ważnym wydarzeniem dla klubu były Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 20 w Kielcach. Wzięli w nich udział pozostali nasi zawodnicy. Bardzo dobrze spisali się dwaj gimnazjaliści : Paweł Wiącek i Bartosz Warszczuk. Zajęli oni dwa pierwsze miejsca w kategorii do 59 kg juniorów do lat 16. Tym razem nieznacznie lepszy był Paweł, ale na następnych zawodach w październiku dojdzie pewnie do rewanżu. Chłopcy uzyskali bardzo dobre wyniki i za rok mogą kandydować do startu w Mistrzostwach Europy. Równie dobry start zaliczyła Kamila Wróbel, która ukończyła zawody na drugim miejscu w kategorii do 63 kg juniorek do lat 20. W tych samych zawodach brali udział jeszcze kolejni dwaj zawodnicy: Maciej Wiącek i Jarosław Stefanowicz – zajęli miejsce szóste i siódme w kategorii do 74 kg juniorów do lat 20.