Prawie jak French Open

Prawie jak French Open

w Sport

Wzorem najważniejszych imprez światowego tenisa Klub Tenisowy Szczawno-Zdrój organizuje cykl zawodów w ramach Szczawieńskiego Wielkiego Szlema. Za nami Roland Szczawno, innymi słowy lokalna odsłona French Open, wcześniej rozegrano Australian Szczawno, a już za miesiąc najmłodszych graczy czeka Wimbledon Zdrój.

W miniony weekend korty w uzdrowisku gościły uczestników turnieju Roland Szczawno, a więc zawodników w kategorii czerwonej, pomarańczowej oraz zielonej. Zmagania przeprowadzono systemem grupowym z meczami pocieszenia, tak aby bez względu na wyniki każdy z graczy mógł wystąpić co najmniej 4 razy.Pierwszego dnia na starcie zameldowali się czerwoni oraz pomarańczowi. Kategorię do lat 8 zdominowali przyjezdni z Lubina, którzy zajęli wszystkie miejsca podium. Najlepszy okazał się Filip Kołodziej przed Piotrem Pączkowskim oraz Szymonem Adamczykiem. W turnieju 10-latków zwyciężył Krzysztof Szubert, który tym samym powtórzył swój sukces z Australian Szczawno. Co ciekawe, w finale imprezy reprezentant AZS-u Wrocław pokonał swego brata Jakuba. Na najniższym stopniu podium uplasował się Jakub Szustak z Jeleniej Góry, który w ostatnim pojedynku odprawił Julię Niemiec z TOP Team Legnica.

Niedziela stała pod znakiem spotkań kategorii zielonej, w której ze względu na sporą liczbę uczestników organizatorzy postanowili rozegrać osobne zawody dla chłopców i dziewcząt. W rywalizacji dziewcząt na 1. miejscu znalazła się Oliwia Jędrzejak z Ostrowa Wielkopolskiego, która po bardzo zaciętym meczu pokonała Amelię Stochmial z AZS-u Wrocław 6:4. Tuż za powyższą dwójka uplasowała się Paula Żeleźnik z Wrocławia, która dopiero po tie-breaku udowodniła swą wyższość na przedstawicielką gospodarzy, czyli Julią Hoffman z KT Szczawno-Zdrój. Równie wyrównany przebieg miał turniej chłopców, jednak ostatecznie najlepszy okazał się Kornel Kolek. W finale reprezentant Jeleniej Góry pokonał Kacpra Ponitkę z Ostrowa Wielkopolskiego. Dla nas najważniejsza informacja jest jednak taka, iż na najniższym stopniu podium znalazł się Dawid Okopniak z KT Szczawno-Zdrój, który w meczu o 3. miejsce odprawił swego klubowego kolegę – Mikołaja Huszczo.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top