Prawie jak French Open

Prawie jak French Open

w Sport

Wzorem najważniejszych imprez światowego tenisa Klub Tenisowy Szczawno-Zdrój organizuje cykl zawodów w ramach Szczawieńskiego Wielkiego Szlema. Za nami Roland Szczawno, innymi słowy lokalna odsłona French Open, wcześniej rozegrano Australian Szczawno, a już za miesiąc najmłodszych graczy czeka Wimbledon Zdrój.

W miniony weekend korty w uzdrowisku gościły uczestników turnieju Roland Szczawno, a więc zawodników w kategorii czerwonej, pomarańczowej oraz zielonej. Zmagania przeprowadzono systemem grupowym z meczami pocieszenia, tak aby bez względu na wyniki każdy z graczy mógł wystąpić co najmniej 4 razy.Pierwszego dnia na starcie zameldowali się czerwoni oraz pomarańczowi. Kategorię do lat 8 zdominowali przyjezdni z Lubina, którzy zajęli wszystkie miejsca podium. Najlepszy okazał się Filip Kołodziej przed Piotrem Pączkowskim oraz Szymonem Adamczykiem. W turnieju 10-latków zwyciężył Krzysztof Szubert, który tym samym powtórzył swój sukces z Australian Szczawno. Co ciekawe, w finale imprezy reprezentant AZS-u Wrocław pokonał swego brata Jakuba. Na najniższym stopniu podium uplasował się Jakub Szustak z Jeleniej Góry, który w ostatnim pojedynku odprawił Julię Niemiec z TOP Team Legnica.

Niedziela stała pod znakiem spotkań kategorii zielonej, w której ze względu na sporą liczbę uczestników organizatorzy postanowili rozegrać osobne zawody dla chłopców i dziewcząt. W rywalizacji dziewcząt na 1. miejscu znalazła się Oliwia Jędrzejak z Ostrowa Wielkopolskiego, która po bardzo zaciętym meczu pokonała Amelię Stochmial z AZS-u Wrocław 6:4. Tuż za powyższą dwójka uplasowała się Paula Żeleźnik z Wrocławia, która dopiero po tie-breaku udowodniła swą wyższość na przedstawicielką gospodarzy, czyli Julią Hoffman z KT Szczawno-Zdrój. Równie wyrównany przebieg miał turniej chłopców, jednak ostatecznie najlepszy okazał się Kornel Kolek. W finale reprezentant Jeleniej Góry pokonał Kacpra Ponitkę z Ostrowa Wielkopolskiego. Dla nas najważniejsza informacja jest jednak taka, iż na najniższym stopniu podium znalazł się Dawid Okopniak z KT Szczawno-Zdrój, który w meczu o 3. miejsce odprawił swego klubowego kolegę – Mikołaja Huszczo.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top