Prkato wygrywa z Lubinem

Koszykarze Prakto Polonia Świdnica sprawili kibicom niespodziankę i wysoko wygrali z drużyną SMK Lubin. Mecz zakończył się wynikiem 82:55 dla gospodarzy.

Kkoszykarze Prakto Polonia Świdnica podejmowali u siebie drużynę SMK Lubin. Gospodarze od początku przystąpili do ataku i po pierwszej kwarcie prowadzili 24:18. Gospodarze odrobili straty w drugiej kwarcie, połowa spotkania zakończyła się remisem 31:31. Jednak  druga część meczu zdecydowanie należała do świdniczan, którzy zdobyli wysokie, ponad dwudziestopunktowe prowadzenie i utrzymali je już do końca. W przerwie meczu miała miejsce ciekawa zabawa, znana w internecie jako Mannequin Challenge. Cała hala zastygła w bezruchu na dwie minuty, w tym nie tylko wszyscy kibice, ale także koszykarze obydwu drużyn, a nawet sędziowie. Już wkrótce będzie można obejrzeć efekt tej zabawy. Przed koszykarzami Prakto Polonia Świdnica pozostało już tylko sześć meczy, w tym trzy na własnym parkiecie, tym bardziej warto więc wziąć w nich udział. Kolejne spotkanie świdniczanie podejmują 11 lutego 2017 r. na wyjeździe z PGE Turów Zgorzelec. U siebie zagrają 18 lutego 2017 r. z UKS Rio Team Złotoryja.