Przed nami kolejna Motohałda

Przed nami kolejna Motohałda

w Sport

Już 28-29.05.2011 po raz kolejny w Wałbrzychu zostanie rozegrana Motocrossowe Mistrzostwa Polski Strefy Zachodniej z cyklu CROSS COUNTRY – tym razem jako rundy dwudniowe.

Tak jak poprzednim razem zawody odbędą się w wyjątkowej scenerii wałbrzyskiej góry „Chełmiec" oraz największej na Dolnym Śląsku hałdy „Wiesław", a zawodnicy wystartują ze stadionu przy ul. Sportowej na Sobięcinie.Inicjatorem oraz bezpośrednimi wykonawcami projektu jest Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec" we współpracy z OSiR Wałbrzych, oraz Urzędem Marszałkowskim Dolnego Śląska.

O atrakcyjności ukształtowania terenu i wyjątkowej trasie mieli już okazję przekonać się zawodnicy startujący w poprzednich edycji imprezy. Ich wrażenia i opisy mówiły same za siebie. Większość była zgodna co do jednego: po tak ciekawej i trudnej trasie jeszcze nie jeździli. Strome podjazdy, szybkie zjazdy, odcinki techniczne i różnorodność podłoża – są wyjątkowe i niespotykane nigdzie indziej.

Również sam start usytuowany na stadionie pełnym ludzi jest wyjątkowy i robi wrażenie. Atmosfera przypomina znane z USA zawody Supercross rozgrywane na zamkniętych obiektach. To dodatkowo motywuje zawodników do walki o każdą pozycję. Na ostatnich zawodach można było spotkać na trasie duże grupy dopingujących kibiców, którzy sprawiali, że zawodnicy byli w stanie wykrzesać z siebie jeszcze więcej energii. Ostatnie zawody obejrzało ponad 3 tys. fanów i sympatyków, którzy byli pod wielkim wrażeniem startujących zawodników. Po ostatniej imprezie, która zakończyła się dużym sukcesem pod względem organizacyjnym, medialnym i promującym region – Wałbrzych został okrzyknięty stolicą Polski w Cross Country i polskim Hell Gates – jako analogia do najtrudniejszych na świecie zawodów motocyklowych typu cross country rozgrywanych w USA w Kalifornii pod ta właśnie nazwą. W zawodach wystartuje ponad 150 najlepszych zawodników z kraju, Niemiec oraz Czech, którzy na wałbrzyskiej ziemi będą walczyć o cenne punkty w kwalifikacji generalnej sezonu Mistrzostw Polski i Pucharu Dolnego Śląska.

Na kibiców czeka mnóstwo emocji, atrakcji i na pewno spora dawka adrenaliny. Na trudnej i widowiskowej trasie będzie można zobaczyć rywalizację na najwyższym poziomie i popisy ekstremalnej jazdy zawodowców na motocyklach i quadach.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Runmageddon Wałbrzych

Ostatni weekend września na Dolnym Śląsku przebiegnie pod znakiem ekstremalnych wrażeń, a
Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Go to Top