Przedsiębiorcy w ogólnopolskich rankingach

Przedsiębiorcy w ogólnopolskich rankingach

w Gospodarka

Prezesi i zarządzający świdnickimi przedsiębiorstwami z wyróżnieniami. Znaleźli się m. in. w gronie 500 najlepszych menadżerów roku oraz otrzymali „Gazele Biznesu". W prestiżowym rankingu „500 Menedżerów 2013", który ostatnio opublikowano w wyniku współpracy redakcji „Pulsu Biznesu" i międzynarodowej wywiadowni gospodarczej Bisnode D&B Polska zostali wyróżnieni szefowie firm, które mają jedną wspólną cechę – dużą dynamikę wzrostu obrotów i zysków prowadzonych przez nich przedsiębiorstw w latach 2011-2012, oraz nieposzlakowaną opinię. Na czołowej liście znalazł się m. in. William Glenn (219 m.) prezes spółki Wagony Świdnica.

Sporo firm ze Świdnicy znalazło się również w ogólnopolskim – corocznym – rankingu „Gazele Biznesu". W 2013 r. świdniccy przedsiębiorcy zostali ponownie zauważeni i wyróżnieni. Tytuły przyznawane są firmom małej lub średniej wielkości, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.

O tytuł może się ubiegać firma, która m. in. ma przychody ze sprzedaży pomiędzy 3 a 200 mln złotych, w latach 2010-2012 (edycja 2013 r.) z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży i w tym czasie ani razu nie odnotowała straty. Wyróżnienie przyznano m. in. firmom Bel-Pol, Franc Gardiner, Galess, Industrie Maurizio Peruzzo Comfort, King Chicken, Klingenburg International, Krause, Omega Sp. J. Rychter, Twardzicki.

– Cieszę się, że wśród wyróżnionych menedżerów oraz firm są przedstawiciele świdnickiego biznesu, którzy od lat funkcjonują w naszym mieście, współtworząc jego historię i dobrą markę. Swoją działalnością udowadniają, że posiadają swoją receptę na kryzys i potrafią sprawnie reagować na zmieniające się warunki lokalne i globalne. Znakomicie świadczy to o efektywności zarządzania, potencjale, pomysłowości oraz dobrym zespole pracowników – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy, który z częścią przedsiębiorców wyróżnionych w rankingu spotkał się niedawno podczas śniadania biznesowego.

Prezydent w imieniu samorządu złożył prezesom i dyrektorom gratulacje. Rozmawiano także o kondycji przedsiębiorstw, planach rozwoju, a także o oczekiwaniach biznesu w stosunku do samorządu. Prezydent poinformował też o planowanych w 2014 r. inwestycjach, wydarzeniach i możliwościach wsparcia przedsiębiorców przez miasto.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top