Przekaz w formie pliku

Przekaz w formie pliku

w Gospodarka

Niedługo przekaz pocztowy przestanie się kojarzyć w ZUS z papierowym blankietem. Do końca roku wszystkie oddziały będą przesyłać przekazy na pocztę drogą elektroniczną.

Obecnie oddziały drukują przekazy we własnym zakresie i dostarczają je na pocztę w tradycyjny sposób. Od kwietnia ma się to się zmienić. ZUS nie będzie drukować przekazów, ale prześle je Poczcie drogą elektroniczną w pliku z danymi. Przekazy zostaną automatycznie rozdzielone i skierowane do właściwych placówek pocztowych, które je wydrukują i dostarczą już w formie papierowej do świadczeniobiorców.

Udogodnienie zaproponowała Poczta Polska, której pracownicy nie będą już musieli ręcznie rozdzielać papierowych przekazów na docelowe urzędy pocztowe i rejestrować ich w systemie komputerowym. Na rozwiązaniu skorzysta też ZUS, bo za przekazy dostarczane w formie elektronicznej zapłaci opłatę niższą o kilkanaście groszy.

– Oszczędzimy też na czasie, bo nie trzeba będzie transportować wydruków na Pocztę. Kolejna korzyść dla Zakładu to łatwiejsza obsługa zwrotów. One także będą przychodzić do ZUS w formie elektronicznej – wyjaśnia Krzysztof Sokołowski, dyrektor Departamentu Eksploatacji Systemów Centralnych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top