Puchar Polski zapaśników

Za nami XII Memoriał Bogusława Dąbrowskiego – Puchar Polski Juniorów w Zapasach w stylu klasycznym.

W hali widowiskowo-sportowej AQUA ZDRÓJ w sportowej rywalizacji zmierzyło się ze sobą ponad 120 zawodników. Zapaśnicy Zagłębia Wałbrzych zdobyli jeden medal i kilka miejsc punktowanych. Brązowy medal wywalczył w wadze 55 kg Adam Przebieracz, który w pojedynku małego finału pokonał kolegę klubowego Bartosza Dąbrowskiego (wnuk Bogusława Dąbrowskiego). W wadze 74 kg siódme miejsce zajął Konrad Mazur (Ares Wałbrzych). W wadze 84 kg mieliśmy dwóch zawodników Zagłębia, Damian Strzelczyk zajął dziewiąte, a Dawid Puchalski trzynaste miejsce. Drużynowo Zagłębie było 12., a Ares zajął 25. miejsce  w stawce 28 klubów. Zagłębie miało tyle samo punktów co Śląsk Wrocław (tam trenerem jest Julian Kwit), a wyprzedziło Wisłokę Dębica, AKS Piotrków oraz GKS Katowice. Na imprezie obecny był prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Grzegorz Pieronkiewicz.