Remontują drogi

w Boguszów Gorce/Gospodarka/Powiat

O inwestycjach drogowych realizowanych na terenie Boguszowa – Gorc w rozmowie z Wiadomościami – Sebastian Drapała, zastępca burmistrza miasta.

– Za oknem piękna, polska jesień, co zapewne cieszy mieszkańców. Jeszcze bardziej chyba jednak realizacja trzech ważnych dla miast inwestycji drogowych.

– Prace wystartowały na Łącznej i Rzeźnianej w Boguszowie, Chopina w Gorcach oraz na ul. Poniatowskiego w Starym Lesieńcu. W dniu 3 września Boguszów – Gorce otrzymał swoje miejsce na liście gmin objętych dofinansowaniem na budowę i remont dróg oraz mostów z Ministerstwa Infrastruktury w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Na tę decyzję gminy i powiaty w całym kraju czekały od początku roku. Uzyskane przez nas dofinansowanie do remontu ul. Poniatowskiego, czyli drogi gminnej łączącej dzielnicę Boguszów ze Starym Lesieńcem, to kwota wysokości 1 235 509 zł, czyli 50% wartości rozpoczynanego zadania remontowego. Zakres umowy obejmuje m.in.: modernizację nawierzchni jezdni wraz ze zjazdami na posesje, budowę chodników, wymianę kanalizacji deszczowej i wykonanie oświetlenia.

– Kto jest wykonawcą?

– Umowa na wykonanie robót budowlanych w zakresie przebudowy ul. Poniatowskiego została podpisana z  firmą COLAS Polska Sp. z o.o.  Remont ulic Rzeźnianej i Łącznej prowadzi Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o., również od września. Tutaj zakres robót objął budowę oświetlenia drogowego w ilości 8 słupów oświetleniowych oraz wymianę istniejącej nawierzchni na nową, ze zjazdami na posesje oraz naprawę nawierzchni w obrębie studni rewizyjnych wykonanej kanalizacji. Remontowany odcinek obejmuje ulicę Rzeźnianą (ok. 114m), fragment ul. Łącznej od skrzyżowania z ul. Rzeźniana do skrzyżowania z ul. Witosa (ok. 185m) oraz fragment ul. Witosa od skrzyżowania z ul. Łączną do budynku przy ul. Witosa nr 2 (ok. 63m). Przewidywany termin zakończenia robót to 29 listopada 2019 r. Wartość inwestycji 601 260,96 zł.

– Co z ulicą Chopina w Gorcach?

Przebudowa ul. Chopina w Gorcach ma kosztować 497 316,89 zł. Najkorzystniejszą ofertę w tym przetargu złożyła również świdnicka firma Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Remontowi poddany jest 250-metrowy fragment drogi – na odcinku między skrzyżowaniami ul. Chopina z ul. Warszawską oraz ul. Górniczą. Prace mają być zakończone do 29 listopada 2019 r.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Boguszów Gorce

Szlachetny Boguszów

W całej Polsce miał miejsce Finał Szlachetnej Paczki -ogólnopolskiej akcji charytatywnej, która

Drapała zastępcą Cichury

Jacek Cichura, burmistrz Boguszowa – Gorc powołał Sebastiana Drapałę na swojego zastępcę.

Paralotniowy Puchar Dzikowca

W sobotę, 24 listopada w Sokołowsku, podsumowano Paralotniowy Puchar Dzikowca 2018 organizowany
Go to Top