Rozpoczęli olimpijskie zmagania

Blisko 15 konkurencji sportowych w ciągu 5 dni dla trzech kategorii szkół (podstawowe, gimnazjalne i średnie). Blisko 4000 uczestników w walce o 1400 medali podczas Igrzysk Sportowych, które rozpoczęły się w poniedziałek 17 czerwca w Wałbrzychu (krótki materiał video z oficjalnego otwarcia poniżej).

Za nami pierwszy dzień Igrzysk i wielobój klas 1-4 oraz klas integracyjnych. Po zaciętej rywalizacji na miejscach pierwszych uplasowały się szkoły: klasy 1 – PSP 28, PSP 21, PSP 6, klasy 2 – PSP 21 klasy 3 – PSP 6, klasy 4 – PSP 26 oraz klasy integracyjne – PSP 26. Dziewięć szkół gimnazjalnych współzawodniczyło ze sobą w zawodach piłki nożnej dziewcząt. Wyniki fazy grupowej wyłoniły pretendentów do miana najlepszych, którzy w serii finałowej dołożyli wiele starań do wygranej w zawodach. Najlepsze było Gimnazjum nr 7, które wyprzedając rywali uzyskało najwięcej punktów i stanęło na najwyższym stopniu podium pierwszego dnia turnieju.