Rozpoczęli remonty dróg

Rozpoczęli remonty dróg

w Gospodarka

Kierowcy przejeżdżający przez Głuszycę i Jedlinę-Zdrój musza uzbroić się w cierpliwość. Rozpoczęte tam remonty dróg utrudniają przejazd przez te miejscowości.

– Remontujemy drogę wojewódzką nr 381. Remont odbywa się odcinkami na trasie od Jedliny Zdroju do Bartnicy (łącznie ok. 4 km). Na remontowanych odcinkach wprowadzono ruch wahadłowy. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę. Utrudnienia potrwają do połowy września – informuje Joanna Jarocka, główny specjalista ds. PR Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.Zakres prac obejmuje remont jezdni (położenie nowej nawierzchni, wyrównanie podbudowy, ułożenie nowych krawężników, regulacja i wymiana studzienek) i chodników (położenie betonowych obrzeży, wyrównanie podbudowy, ułożenie nowej nawierzchni z asfaltu). Ponadto będą ścięte pobocza, a następnie utwardzone frezowiną. Cienkowarstwowo zostanie wymalowane oznakowanie poziome.Zadanie to obejmuje również remont drogi wojewódzkiej nr 383 w Walimiu (odcinek o dł. 1 km). Tutaj wyremontowana będzie jezdnia i chodniki.Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A. z Kędzierzyna-Koźle. Koszt robót budowlanych wynosi 3 973 990,99 zł. Zadanie jest finansowane ze środków Budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Gigantyczne korki tworzą się przy wyjeździe i wjeździe do Głuszycy od strony Jedliny-Zdroju głównie przed południem, kiedy natężenie ruchu jest największe – wówczas trzebapostać nawet kilkanaście minut – mówią w głuszyckim magistracie. – Krócej w okresie popołudniowym. Zniecierpliwieni staniem w korku kierowcy próbują go ominąć, wybierając na objazd równoległą na tym odcinku do drogi nr 381 trasę prowadzącą przez ulice Górnośląską i Mazurską w Głuszycy, a dalej przez ulicę Jasną w Jedlinie-Zdroju. Tyle tylko, że droga ta jest bardzo wąska, przeznaczona głównie dla mieszkańców oraz dzia kowiczów, a pojazdy jadące zarówno od strony Jedliny, jak i Głuszycy, często muszą przystawać, aby bezpiecznie się minąć, w konsekwencji czego również tam tworzą się korki. Rowerzyści, jeżdżący tą drogą rekreacyjnie, już narzekają, że robi się niebezpiecznie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top