Rozpoczęli sezon

Rozpoczęli sezon

w Sport

Zawodnicy KKW JAMA Wałbrzych startowali we włoskim Nalles w pierwszej edycji nowego cyklu UCI Junior Series. Są to najważniejsze zawody dla Juniorów w Europie, dlatego w tym sezonie nie może zabraknąć na nich zawodników KKW. Zawody na tym poziomie są istotne ze względu na podnoszenie swojego poziomu, ale także ze względu na walkę o miejsce w Kadrze Polski. Podczas tych zawodów bacznie obserwuje zawodników trener kadry. Do Nalles pojechało sześciu zawodników KKWJAMA.

W Nalles były rozgrywane zawody XCO, ale także XCE – Eliminator. Jedynym zawodnikiem KKW, który w nim wystartował był Łukasz Szymczuk i zajął w nim dobre 13 miejsce odpadając w ćwierćfinale. O awansie do półfinałów i miejscu w czołowej 8 zadecydował minimalny błąd na starcie, przez co Łukasz został zablokowany przez rywali i nie odrobił już tej straty na krótkiej 1km trasie.

Do wyścigu Juniorów przystąpiło 180 czołowych zawodników z całej Europy, a wśród nich Mistrz Polski Łukasz Winiarski oraz Filip Helta, Krzysztof Bujalski, Mateusz Banaś z KKW. Trasa przygotowana przez organizatorów była przede wszystkim ciężka fizycznie. Około 5 kilometrowa trasa od startu prowadziła pod górkę przez 2,5 km, a następnie kolarze pokonywali zjazd do mety. Trasa oprócz 2-3 elementów była prosta technicznie. W Nalles była piękna pogoda, a temperatura była w okolicach 25 stopni. Wszyscy zawodnicy zaliczyli udany start biorąc pod uwagę aktualny stan przygotowań oraz to, że był to pierwszy start sezonu. Najlepiej z KKW, ale także z Polaków pojechał Łukasz Winiarski. Ze względu na punkty UCI z zeszłego sezonu Łukasz został wyczytany na start na 8 miejscu i zajął miejsce w pierwszym rzędzie. Przez cały wyścig jechał ok. 20 pozycji, a ostatecznie zajął 22 miejsce, zabrakło 9 sekund do pierwszej 20, która zdobywała punkty do rankingu UCI. Filip Helta, który na starcie został ustawiony na 88 miejscu od początku musiał włożyć dużo energii, żeby wyprzedzić swoich rywali. Po równej jeździe zajął 43 miejsce. Mateusz Banaś wyprzedził 40 zawodników względem pozycji startowej i zakończył rywalizację na 78 miejscu. Pecha miał Krzysztof Bujalski, który w wyniku upadku uszkodził koło i został sklasyfikowany przez organizatorów na odległym miejscu jadąc do bufetu na uszkodzonym rowerze.

W wyścigu Juniorek jedyna reprezentantka KKW JAMA Wałbrzych Patrycja Piotrowska nie ukończyła rywalizacji podobnie jak Krzysiek. Zaliczyła niebezpieczny upadek na jednym ze zjazdów. W momencie upadku Patrycja zajmowała bardzo dobrą 25 lokatę i przesuwała się w górę stawki, dlatego realne było miejsce w czołowej 20 i pierwsze punkty do rankingu UCI, niestety trzeba będzie o nie powalczyć na kolejnej edycji UCI Junior Series w maju w Austrii.

Jako ostatni zawodnik KKW wystartował Łukasz Szymczuk, który dzień wcześniej rywalizował w XCE. Dla Łukasza jest to pierwszy sezon w kat. Orlik, a dodatkowo w Nalles rywalizacja rozgrywana była w kategorii Open i rywalizowali ze sobą razem Orlicy oraz zawodnicy Elity. W tej stawce rywalizując z czołowymi zawodnikami MTB na świecie jak np. Marco Fontana Łukasz zajął 96 miejsce.

W tym samym czasie trener Roman Magdziarczyk oraz Kamil Tarnawski, Rafał Sycha i Emil Bisek wystartowali w wyścigu szosowym w Sobótce. Kamil ukończył rywalizację na 110 miejscu wśród juniorów młodszych po raz pierwszy startując w wyścigu szosowym, Roman Magdziarczyk zajął 39 w kat. Masters I, Rafał Sycha zajął 117 miejsce open oraz 15 w kategorii do 16 lat. Emil Bisek nie ukończył rywalizacji w kat. Junior.

Wyniki – Nalles XCEŁukasz Szymczuk – 13 miejsce (kat. Mężczyźni Open)

Wyniki – Nalles UCI Junior Series XCOŁukasz Winiarski – 22 miejsce (kat. Junior)Filip Helta – 43 miejsce (kat. Junior)Mateusz Banaś – 78 miejsce (kat. Junior)Krzysztof Bujalski – defekt, 150 miejsce (kat. Junior)Patrycja Piotrowska – upadek, nie ukończyłaŁukasz Szymczuk – 96 miejsce (kat. Orlik – U23)

Wyniki – Sobótka – wyścig szosowyKamil Tarnawski – 110 miejsce (kat. Junior młodszy)Roman Magdziarczyk – 39 miejsce (kat. Masters I)Rafał Sycha – 117 miejsce, 15 w kat. (kat. Amator – M16)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top