„Rozwój dydaktyczny i naukowy"

„Rozwój dydaktyczny i naukowy"

w Aktualności

Elżbieta Lonc, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu została wybrana na kolejną kadencję. Jakie ma plany na przyszłość i rozwój  wałbrzyskiej uczelni wyższej? Przeczytaj wywiad…

– Wypada zadać pytanie, czy cieszy się Pani, że zostanie w Wałbrzychu i czy będzie to szansa na kontynuację rozpoczętych planów?

– Jestem szczęśliwa, że rektorzy obdarzyli mnie zaufaniem i powierzyli mi to niezmiernie istotne zadanie. Nie wszystko udaję się skończyć podczas jednej kadencji, a wiele inicjatyw, które zapoczątkowaliśmy 4 lata temu, trwa nadal. Priorytetem każdej uczelni jest rozwój. W tym kierunku pójdą również nasze działania. Rozwój dydaktyczny i naukowy – to właśnie będzie hasło na kadencję 2012 – 2016.

– Środowisko akademickie jest coraz bardziej widoczne w Wałbrzychu i studenci częściej angażują się w życie kulturalne miasta. Świadczą o tym między innymi nominację w kategorii „Akademickie Kryształy" naszego plebiscytu. Wszyscy wyróżnieni pochodzą właśnie z PWSZ w Wałbrzychu. Czy to oznacza, że życie studenckie w mieście dopiero rozkwita?

– Myślę, że tak, przede wszystkim ze względu na to, że przy naszej uczelni powstaje właśnie akademik. Są bardzo realne szanse, że 49 miejsc zostanie oddanych do użytku jeszcze w tym roku. Życie studenckie będzie zatem zintensyfikowane. Młodzi ludzie będą widoczni na terenie kampusu, nie tylko do godziny 17 czy 18. Mam nadzieję, że będą brać udział w życiu towarzyskim i ta grupa przysłuży się centrum miasta.

– Rozwój uczelni wiąże się również z wieloma innymi inicjatywami. Państwu udaje się pozyskiwać środki między innymi na inwestycję, czego dowodem jest sala „Audytorium Novum". Jakie działania czekają jeszcze na realizację? W co szkoła planuje zainwestować?

– Marzymy o tym, by móc wykorzystać dwa obiekty, które znajdują się na terenie kampusu. Są to piękne budynki, w bezpośredniej bliskości siedziby głównej. Pierwszy, czyli „Willa Daisy" należy do nas. Drugi jest pod kuratelą starostwa powiatowego, ale chętnie przekazałoby go szkole. Brak jest jednak środków na zagospodarowanie tych obiektów, a mówimy tutaj o co najmniej paru milionach złotych. Druga inwestycja wiąże się ze zbyciem budynku, który znajduje się na ulicy Westerplatte. Wciąż szukamy nabywcy dla tego obiektu.

– Jeżeli chodzi o sferę dydaktyczną – jakie nowe kierunki czekają dla przyszłych studentów uczelni?

– Przede wszystkim otworzyliśmy dziennikarstwo, aczkolwiek nie uruchomiliśmy jeszcze tego kierunku. Zgodę i opinię Pani Minister otrzymaliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Nie starczyło nam czasu, abyśmy należycie wypromowali tę inicjatywę. Mamy jednak nadzieję, że w nowym roku akademickim zbierzemy grupę, która pozwoli na uruchomienie tego kierunku zarówno w systemie dziennym, jak i zaocznym. Planujemy również kształcić naszych studentów w dziedzinach paramedycznych – czyli w kosmetologii oraz na specjalności techniki dentystyczne. Będzie to kierunek prowadzony przez specjalistów, którzy na co dzień pracują w branży protetyki stomatologicznej.

Więcej w tygodniku 30 minut

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top