Runda Międzynarodowych Mistrzostw Czeskiej Republiki w ENDURO

Runda Międzynarodowych Mistrzostw Czeskiej Republiki w ENDURO

w Sport

W dniach 2-3.czerwca (sobota-niedziela) po raz pierwszy w Wałbrzychu i po raz pierwszy w Polsce zostanie rozegrana Runda Międzynarodowych Mistrzostw Czeskiej Republiki w ENDURO, których głównym organizatorem jest utytułowany Klub Enduro z Czech – z Polic nad Metuji wraz z WSM Chełmiec i OSiR Wałbrzych – pod patronatem Czeskiej Federacji Motorowej – odpowiednik Polskiego Związku Motorowego.

Po raz pierwszy w ponad 100 letniej historii sportu enduro, zawody rangi Mistrzostw Czeskiej Republiki odbywać siębędą poza granicami ich kraju i to w dodatku na wałbrzyskich terenach. Idealnym miejscem do przeprowadzenia tego typu zawodów okazała się hałda„Wiesław" i zlokalizowane wokół po-kopalniane tereny wraz ze stadionem na Sobięcinie. Skoro Czeska Federacja Motorowa wyraziła zgodę na organizację prestiżowej rundy Mistrzostw Czech w Polsce – potwierdza to tylko fakt, jak wyjątkowym i idealnym terenem do organizacji zawodów motocyklowych dysponuje Wałbrzych.

Dla nas jako miasta jest to szczególne wydarzenie: udział w dwudniowych zawodach zapowiedziało ponad 200 zawodników z Czech, Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz z Polski. Ponadto akredytowało się wielu dziennikarzy z największych ogólnopolskich mediów – pamiętajmy, że sama formuła zawodów – Enduro Sprint jest nowością w naszym kraju. Jeszcze w zeszłym roku mało kto słyszał o takiej formule enduro. U nas w kraju tego typu zawody nie były rozgrywane aż do maja 2011 kiedy to „na próbę" odbył się w Wałbrzychu Puchar Karkonoszy połączony z Pucharem Dolnego Śląska. Na trasie będzie można zobaczyć największe teamy startujące w Mistrzostwach Świata w tym reprezentację Czech w światowych zawodach enduro. Takich gwiazd w Wałbrzychu jeszcze nie było, a przygotowana przez czeskich partnerów trasa – zapiera dech w piersiach – a jej stopień trudności robi wrażenie nawet na lokalnych zawodnikach. Każdy zawodnik w zależności od klasy w której startuje ma do przejechania od 4 do 9 razy co pół godziny 12-sto kilometrową pętlę i zlokalizowane na niej 2 odcinki specjalne, podczas których będzie mierzony czas przejazdu. Na wynik końcowy będzie się składała suma czasu przejazdu odcinków specjalnych. Zawodnicy będą mieli ustalony maksymalny czas pokonania całej pętli wraz z odcinkami specjalnymi. Nie zmieszczenie się w ustalonym czasie będzie skutkowało naliczeniem dodatkowych karnych sekund.

Na trasie będą ulokowane dwa odcinki specjalne:

*Cross Test*-próba czasowa przebiegająca w pobliżu parku maszyn i biurazawodów. Na wyznaczonej przy stadionie trasie do enduro sprint,zawodnicy będą zmagać się z długimi prostymi, ciasnymi zakrętami,naturalnymi hopami, a na dokładkę do pokonania będą mieć przeszkodyułożone z drewnianych kłód oraz opon,

*Enduro Test*- próba czasowa,start i meta u podnóża hałdy Wiesław. Nasygnał zielonego światła zawodnik będzie miał niemałe wyzwanie pokonać 6kilometrowy odcinek specjalny, w 100% przebiegający wzdłóż urozmaiconychwzniesień hałdy Wiesław. Nie zabraknie stromych zjazdów, podjazdów,trawersów, odcinków kamienistych, ciasnych wąwozów i elementówzbliżonych do jazdy trialowej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Runmageddon Wałbrzych

Ostatni weekend września na Dolnym Śląsku przebiegnie pod znakiem ekstremalnych wrażeń, a
Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Go to Top