Rycerze na motorach

Rycerze na motorach

w Sport

To będzie jedyna tego typu impreza w Polsce. Wyjątkowa okazja, aby zobaczyć na żywo jak wygląda prawdziwe miasteczko żużlowe, oglądnąć jazdę w pełnym uślizgu czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na motorze. Speedcross 2009 już w sobotę, 28 listopada, od godziny 10.30 na stadionie przy ulicy Sportowej na Sobięcinie.

Celem imprezy jest propagowanie bezpiecznego uprawiania sportów motocyklowych, motocross i enduro w miejscach przystosowanych i dedykowanych do tego typu sportów oraz tworzenie podwalin sportu żużlowego i off-roadowego w Wałbrzychu. Organizatorem Paweł “Fazer” Isański osoba, której w środowisku sportów motorowych nikomu przedstawiać nie trzeba. W sobotę na przygotowanej bieżni stadionu zostanie rozegrany Speedcross czyli wyścigi motocykli cross/enduro. W naszym kraju mało znana dyscyplina podobna do speedway’a, przez niektórych uważana za bardziej widowiskową. Sześciu zawodników podczas trzech okrążeń na torze nie tylko walczy z przeciwnikami, ale też z szykanami rozstawionymi na prostych. Atrakcją imprezy będzie występ 6-ścio letnich żużlowców na maszynach 50cc, którzy będą walczyli o Puchar SpeedTube.pl. 
Gościem specjalnym będzie zawodnik Mistrzostw Polski w Motocrossie i były Mistrz Polski Juniorów – Łukasz Bembenik. Specjalnie dla mieszkańców naszego miasta przyjedzie również drużyna żużlowa ATLAS-u Wrocław, która utworzy na stadionie miasteczko żużlowe. Wszystkim, którzy nie mieli jeszcze do czynienia ze speedway"em zaprezentowane zostaną motocykle żużlowe, zostanie również pokazana jazda w pełnym uślizgu przez juniora klubu zuzlowego z Ostrowa Wlkp. Będzie można zrobić pamiątkowe fotki na maszynach i z zawodnikami, oraz porozmawiąć z "rycerzami" czarnego sportu. Serdecznie zapraszamy. 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top