Seniorzy w Formie

Seniorzy w Formie

w Gospodarka

Niezbędne informacje o załatwianiu spraw urzędowych, możliwościach podwyższenia swojej emerytury oraz korzystania z Platformy Usług Elektronicznych – to tylko niektóre umiejętności, które będą mogły nabyć osoby po 50 roku życia. Wrocławskie Stowarzyszenie „Forum Medicum" wraz w wałbrzyskim Zakładem Ubezpieczeń Społecznych planują bezpłatne warsztaty i szkolenia pod nazwą „Dolnośląski Senior w Formie".

Cały projekt adresowany jest do najstarszych mieszkańców regionu i ma na celu wsparcie ich aktywności poprzez uczestniczenie w ważnych dla miasta wydarzeniach oraz współpracę międzypokoleniową. „Dolnośląski senior w formie" realizowany jest we Wrocławiu, Legnicy oraz Wałbrzychu. Już 27 sierpnia osoby po 50 roku życia będą mogły wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach. Wałbrzyski Zakład Ubezpieczeń przygotował dla seniorów warsztaty pod nazwą „Vademecum Spraw Urzędowych".

– Podczas tego spotkania ekspert ZUS opowie jak można podwyższyć sobie emeryturę i komu przysługuje wcześniejsza. Wyjaśni również co to jest waloryzacja i kapitał początkowy oraz jak się go oblicza – wymienia Katarzyna Serdeczna, rzecznik prasowy ZUS w Wałbrzychu. – Opowiemy o wszystkich rzeczach, które budzą wątpliwości naszych świadczeniobiorców – dodaje. W całą akcję włączyła się również wałbrzyska Biblioteka Pod Atlantami. W placówce odbyły się już dwa „Spotkania Przy Książce", na których seniorzy zapoznali się z sylwetkami i twórczością postaci ze świata literatury. We wrześniu planowane są również warsztaty komputerowe dla osób starszych, na których Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprezentuje nową Platformę Usług Elektronicznych. – Będziemy mówili czym ona jest i jak się ją obsługuje. Będą to szkolenia bezpłatne. Pierwsze warsztaty już 27 sierpnia. Spotykamy się o godzinie 12.45 na parterze budynku przy ulicy Kasztanowej 1. Wszelkie pytania oraz zapisy pod numerem telefonu: 74 64 97 370, lub pod adresem e-mail: katarzyna.morawiec@zus.pl – opowiada rzeczniczka Zakłądu Ubezpieczeń Społecznych.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top