Siatkarze jednak w II lidze

Siatkarze jednak w II lidze

w Sport

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się losowanie, które wyłoniło dwie drużyny – uczestników zbliżających się II-ligowych rozgrywek. Jednym ze szczęśliwców okazała się nasza ekipa, a do walki w nadchodzących rozgrywkach wałbrzyszan poprowadzi Marek Olczyk, nowy trener Victorii.

Koniec wieńczy dzieło. To powiedzenie jak ulał pasuje do wałbrzyszan, którzy choć na boisku nie zdołali wywalczyć utrzymania w II lidze, to jednak sztuki tej dokonali przy zielonym stoliku. Jak się bowiem okazało, nie wszystkie drużyny zgłosiły swój udział do przyszłorocznych rozgrywek, stąd PZPS zdecydował o dołączeniu do II ligi dwóch spośród czterech kandydatów. Wśród nich znaleźli się również i wałbrzyszanie. Początkowo szczęśliwców miał wyłonić turniej barażowy, jednak ze względu na brak wolnych terminów ostatecznie siatkarska centrala postanowiła, iż o tym, kto wystąpi w II lidze zadecyduje losowanie. Swą wcześniejszą decyzję PZPS zmienił jednak dość późno, na tyle późno, iż już 20 lipca wałbrzyszanie rozpoczęli przygotowania do turnieju barażowego oraz sezonu, podczas gdy normalnie nastąpiłoby to wraz z początkiem sierpnia. Do Warszawy na losowanie pojechali stary i nowy szkoleniowiec Victorii, a więc Janusz Ignaczak i Marek Olczyk. Los okazał się łaskawy dla naszej drużyny, gdyż obok Orła Międzyrzecz to właśnie wałbrzyszanie zagrają w przyszłym roku w II lidze.

Do nowego sezonu nasi przystąpią w nieco zmienionym składzie. Do drużyny dołączyli bowiem: Jarosław Pizuński oraz Tomasz Michalak, choć działacze deklarowali również, iż w przypadku szczęśliwego wyniku losowania na tym się wzmocnienia nie skończą. Czekamy zatem na kolejne ruchy kadrowe, które miejmy nadzieję, okażą się wreszcie udane, a budowany obecnie zespół powalczy o coś więcej aniżeli jedynie utrzymanie w II lidze.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top