Skończyli remont drogi nr 381

Skończyli remont drogi nr 381

w Aktualności

Marszałek Zbigniew Szczygieł oraz burmistrzowie Wojciech Durak i Leszek Orpel dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi wyremontowanej drogi nr 381.

Zakres prac, które rozpoczęły się pod koniec lipca 2010 roku, obejmował remont jezdni, w tym położenie nowej nawierzchni, (wyrównanie podbudowy, ułożenie nowych krawężników, regulacja i wymiana studzienek) i chodników (położenie betonowych obrzeży, wyrównanie podbudowy, ułożenie nowej nawierzchni z asfaltu). Ponadto ścięto pobocza, a następnie utwardzono frezowiną. Wymalowano również oznakowanie w poziome. Zadanie obejmowało także remont kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 383 w Walimiu – tam wyremontowano jezdnię i chodniki. – O remont tej drogi zabiegaliśmy już od dłuższego czasu. Mogę zapewnić, że na tym remonty dróg przechodzących przez naszą gminę się nie skończą – zapowiada Wojciech Durak, burmistrz Głuszycy.

Koszt zadania wyniósł około 4 miliony złotych. Pieniądze pochodziły z Budżetu Województwa Dolnośląskiego, a wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A. z Kędzierzyna-Koźla.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top