Skwer Olimpijczyków

Skwer Olimpijczyków

w Sport

W Czarnym Borze oddano do użytku Skwer Olimpijczyków i Siłownię Zewnętrzną.  Wydarzenie stało się niepowtarzalną na skalę nie tylko gminy, ale i regionu okazją na spotkanie w jednym miejscu i czasie pięciu olimpijczyków pochodzących z tej gminy.

Plac znajdujący się w sąsiedztwie największego skupiska mieszkańców Czarnego Boru, czyli Osiedla Skalników powstawał na przestrzeni ostatnich dwóch lat. W sumie na zagospodarowanie terenu i przystosowanie go do użytku dla mieszkańców wydatkowano kwotę ok. 215 tysięcy złotych, w tym prawie 100 tysięcy pochodzi ze środków zewnętrznych. Teren stanowi doskonałe miejsce rekreacji i wypoczynku oraz miejsce spotkań gromadząc korzystające z urządzeń siłowni zewnętrznej osoby starsze, w średnim wieku i dzieci. Obszar zyskuje również na atrakcyjności, ponieważ w pobliżu zlokalizowany jest świetnie wyposażony plac zabaw. Skwer, ze względów bezpieczeństwa, jest oświetlony i monitorowany.

Tworzenie skweru podzielono na dwa etapy. Pierwszy związany był z wykonaniem ciągów komunikacyjnych wykończonych kostką brukową i żwirem oraz fontanny. Na wiosnę ubiegłego roku został przeprowadzony drugi etap, podczas którego powstała mała architektura oraz nasadzono zieleń w postaci drzew i krzewów. Skwer podzielony jest na trzy strefy: strefa wypoczynku biernego, strefa wypoczynku umysłowego oraz strefa wypoczynku fizycznego. Strefa wypoczynku biernego została zaprojektowana w kształcie okręgu o średnicy 9 m, a w jej centrum usadowiona została fontanna o nazwie Rodzina. Dookoła fontanny zaprojektowano ławki z oparciami. W południowej części placu znalazło się 8 okręgów, a w każdym z nich znajdują się po dwie ławki oraz kosze na śmieci. Są one obsadzone zielenią niską iglastą i liściastą. Strefa wypoczynku umysłowego przeznaczona jest głównie dla osób chcących spędzić czas wolny na świeżym powietrzu w towarzystwie znajomych grających w szachy. Składa się ona z dwóch okręgów, a w każdym z nich umiejscowiono stół do gry w szachy wraz z ławkami. W strefie wypoczynku fizycznego, która zaprojektowana jest w kształcie prostokąta o wymiarach 8,0 m na 9,7 m umieszczono stół do gry w tenisa stołowego z nawierzchnią amortyzującą upadek – trawy odporne na deptanie. Wokół skweru nasadzono szatę roślinną w postaci krzewów liściastych i iglastych o urozmaiconym pokroju, wysokości, a także fakturze i kolorze ulistnienia. Charakterystyczną cechą zieloną skweru jest mały nasyp ozdobiony wrzosami, na którym zamocowano tablicę pamiątkową.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top