Słaby występ

Nie tak wyobrażali sobie start w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski piłkarze halowi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Ostatecznie po całym weekendzie grania uczelnia zajęła 9 miejsce.

Wzmocniona piłkarzami drugoligowego Górnika Wałbrzych do Katowic jechała reprezentacja studentów z PWSZ. Cel jaki sobie założyli przed turniejem to awans do finału, który odbywać będzie się w Warszawie. Inauguracyjne spotkanie z Uniwersytetem Wrocławskim PWSZ wygrała 4 – 2. Duża w tym zasługa Adriana Moszyka, który minutę przed końcem strzelił bramkę na 3-2, a rywali w samej końcówce dobił Mateusz Sawicki. Po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu dwanaście godzin później piłkarzom przyszło zmierzyć się z Uniwerstetem Zielonogórskim. Szybka bramka Adriana Moszyka w piątej minucie meczu wyprowadziła naszą szkołę na prowadzenie. Szczelna obrona nie pozwalała rywalom na zbyt wiele. Dopiero w drugiej połowie studenci z Zielonej Góry zaczęli grać coraz bardziej ofensywnie. Szanse na podwyższanie prowadzenia miał Adrian Moszyk, jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Chwilę później bramkę zdobył zawodnik z Zielonej Góry precyzyjnym uderzeniem z dystansu. Po golu dającym wyrównanie do końca spotkania były zaledwie cztery minuty. W tym czasie oba zespoły stworzyły sobie po kilka doskonałych sytuacji do strzelania gola. Po meczu szczególnie bolały dwa przestrzelone karne oraz czerwona karta najlepszego strzelca PWSZ Adriana Moszyka. Trzeci mecz turnieju z Akademią Wychowania Fizycznego z Katowic miał zdecydować czy nasza uczelnia będzie miała szanse gry o lokaty dające awans na finały. W spotkaniu nie mógł wystąpić Adrian Moszyk, który pauzował za kartki. Lepszego początku piłkarze i trenerzy nie mogli sobie wymarzyć. Już w 7 minucie za sprawą Mateusza Sawickiego PWSZ wyszła na prowadzenie 1-0. W kolejny minutach to AWF miał przewagę i w ciągu trzech minut strzelił trzy bramki. W drugiej połowie meczu niesamowity w tym spotkaniu Mateusz Sawicki strzelił gola kontaktowego. Ambitnie grająca PWSZ nie potrafiła jednak pokonać bramkarza Pawła Pietrusińskiego, który występuje w zespole Clarex Chorzów z futsal ekstraklasy. Tuż przed zakończeniem meczu AWF strzelił bramkę na 4-2. Po spotkaniu wiadomo było, że nasi studenci zagrają o miejsca 9 – 12. Pierwszym zespołem w walce o 9 miejsce była Politechnika Częstochowska. To był prawdziwy pogrom – PWSZ wygrała 8:2!. Bardzo dobry mecz rozegrał Dariusz Michalak strzelec trzech goli, tyle samo Adrian Moszyk, a o jedną mniej Mateusz Sawicki. W ostatnim dniu turnieju wałbrzyszanie rozegrali mecz o 9 miejsce. Na przeszkodzie miał stanąć Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Trener dał pograć w tym meczu rezerwowym. Nie przeszkodziło to w wygranej 7-3 , a bramki zdobywali Darek Michalak, Adrian Moszyk, Rafał Luber, Damian Nawrocki i Mateusz Sawicki.