Smutek w Szczawnie

Smutek w Szczawnie

w Sport

Choć o problemach kadrowych MKS-u Szczawno-Zdrój było głośno, to chyba nikt z fanów nie dopuszczał do siebie myśli, iż beniaminek IV ligi wycofa się z rozgrywek. Tymczasem tuż przed ubiegłotygodniową inauguracją z drużyną KP Brzeg Dolny zespół zrezygnował z walki o utrzymanie.

Stało się najgorsze, co mogło stać. Zespół, który miał spore szanse na utrzymanie w IV lidze, przestał istnieć. Problemy rozpoczęły się wraz z rezygnacją dotychczasowego prezesa Dionizego Niemczyka, który po kilku latach owocnej pracy postanowił odpocząć od futbolu. Nowym włodarzem sekcji piłki nożnej został dotychczasowy bramkarz MKS-u – Damian Michno, który jednak swą funkcję sprawował dość krótko, gdyż nie mógł się dogadać z odpowiedzialnymi za finansowanie klubu przedstawicielami Urzędu Miasta. Wraz z nim za dotychczasową współpracę podziękowali między innymi Artur Słapek czy Michał Nadzieja, którzy obecnie bronią barw Victorii Świebodzice. Poproszony o wsparcie zespół z uzdrowiska próbował jeszcze ratować trener Wiesław Walczak, jednak nawet on nie był w stanie poskładać drużyny, której trzon stanowili juniorzy. Tych zresztą było tak niewielu, iż MKS rezygnował z kolejnych sparingów, a w jednym z nielicznych, które udało się rozegrać, szczawieńska ekipa uległa juniorom Górnika Wałbrzych aż 0:9. W efekcie, choć były plany, aby dograć rundę wiosenną do końca i z honorem spaść do „okręgówki", to jednak zdecydowano o wycofaniu zespołu z rozgrywek. To oznacza, iż jeśli zostanie zgłoszony do gry, to najwyżej w klasie A.

Według naszych informacji reaktywacją drużyny zainteresowani są byli piłkarze tej drużyny, którzy mimo iż oficjalnie zakończyli już przygodę z futbolem, to dla zdrowia i zabawy spotykają się i trenują dwa, trzy razy w tygodniu i chcą się jeszcze sprawdzić w rywalizacji z innymi A-klasowymi ekipami. Na razie nie podajemy nazwisk wspomnianych graczy, gdyż ich ewentualny powrót na boisko pod szyldem MKS-u uzależniają od wyników rozmów z odpowiedzialnymi za szczawieński sport pracownikami Urzędu Miasta.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top