Smutny powrót z Kołobrzegu

Drugi rok z rzędu koszykarzom Górnika Trans.eu nie udało się uzyskać awansu do I ligi. Tym razem na przeszkodzie stanęła Kotwica 50 Kołobrzeg, z którą w trzecim, decydującym pojedynku przegraliśmy 61:84.

Stawką środowego meczu w Kołobrzegu był awans do najlepszej „4" II ligi, z której prawo do występów na zapleczu Tauron Basket Ligi uzyskają aż 3 zespoły. Dziś już wiemy, że w tej grupie zabraknie Górnika, który choć tanio skóry nie sprzedał, to jednak musiał uznać wyższość rywala z Kołobrzegu. Pierwsza kwarta rozbudziła nasze nadzieje na zwycięstwo, gdyż po wyrównanym początku do głosu doszli wałbrzyszanie, którzy wygrywali 18:10, a po 10 minutach 20:15. Niestety, w kolejnej ćwiartce rozdrażnieni gospodarze zaczęli trafiać z dystansu i wkrótce po prowadzeniu gości pozostało jedynie wspomnienie. Nasi nie mieli recepty na skuteczne akcje kołobrzeżan, którzy błyskawicznie zniwelowali stratę do biało-niebieskich, aby jeszcze przed przerwą zbudować solidną, bo 13-punktową przewagę (44:31). Zmiana stron nie przyniosła tak oczekiwanej przez nas odmiany losów spotkania. Miejscowi konsekwentnie odjeżdżali z wynikiem i w rezultacie już na początku trzeciej kwarty odskoczyli na ponad 20 „oczek" (52:31). Niestety, później nie było wcale lepiej, gdyż momentami przewaga Kotwicy oscylowała wokół 30 punktów. Ostatecznie rozpędzeni kołobrzeżanie nie pozostawili nam żadnych złudzeń, komu należy się gra w półfinale play off o awans do II ligi. Gospodarze zwyciężyli 84:61 i w kolejnej odsłonie rywalizacji zmierzą się z AGH Kraków. Dla naszych zaś środowa porażka oznacza ni mniej, ni więcej, tylko koniec sezonu.

II liga koszykarzy

III runda play off o awans do I ligi:

Kotwica 50 Kołobrzeg – Górnik Trans.eu Wałbrzych 84:61 (15:20, 29:11, 28:16, 12:14) (stan rywalizacji 2:1 – awans Kotwicy)

Górnik: Wróbel 13, Bochenkiewicz 12, Obarek 11, Niesobski 9, Glapiński 7, Piros 5, Ratajczak 2, Rzeszowski 2, Jeziorowski 0, Krzymiński 0, Ciuruś 0. Trener: Arkadiusz Chlebda