„Śniadanie Daje Moc”!

w Aktualności/Wałbrzych

VIII edycja programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc” dobiega końca. W działaniach uczestniczyło aż 8 717 szkół podstawowych, z czego ponad 500 klas 1-3 z całej Polski wzięło udział w konkursie śniadaniowym. Na zwycięskim podium znalazła się m.in. Szkoła Podstawowa Fundacji „Clever” w Wałbrzychu.

fot. Podlewski/AKPA

Zainicjowany w 2011 roku program „Śniadanie Daje Moc” jest odpowiedzią na potrzebę kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. W tej edycji można było skorzystać z inspirujących scenariuszy lekcji, stworzonych w oparciu o 12 zasad zdrowego żywienia, włączyć się w ogólnopolski finał programu 8 listopada oraz wziąć udział w konkursie na reportaż. Wielotorowe działania programu sprawiają, że w edukację najmłodszych, angażują się zarówno szkoły, rodzice, jak i społeczność lokalna. W wielu szkołach wspólnemu przygotowywaniu zdrowych śniadaniowych smakołyków towarzyszyły występy artystyczne, zabawy czy wykłady specjalistów w kwestii żywienia.

Tegorocznym zadaniem konkursowym było przygotowanie reportażu z realizacji lekcji o zdrowym odżywianiu oraz z obchodów Dnia Śniadanie Daje Moc. Klub założony przez Annę Szałkowską-Piorun, nauczycielkę wychowania wczesnoszkolnego, wygrał dla Szkoły Podstawowej Fundacji „Clever” w Wałbrzychu nagrodę pieniężną o wartości 2 000 zł na działalność edukacyjną, a dla klubu bon zakupowy o wartości 500 zł oraz zestawy śniadaniowe dla wszystkich uczestników. – Udział w programie „Śniadanie Daje Moc” był dla nas wspaniałą okazją do poszerzania wiedzy. W ramach cyklicznych zajęć uczniowie klas I-III utrwalili wiedzę o 12 zasadach zdrowego odżywiania, wyrobili prawidłowe nawyki żywieniowe, zgłębiając tajniki higienicznego i bezpiecznego przygotowywania posiłków. Dodatkowo udział w akcji był znakomitą okazją do integracji zespołów klasowych – podsumowuje pani Anna. Organizatorem programu „Śniadanie Daje Moc” jest Partnerstwo dla Zdrowia – wyjątkowa koalicja firm Danone, Biedronka, Lubella oraz Instytutu Matki i Dziecka. Nieprzerwanie od 2006 roku przeciwdziała jakościowemu niedożywieniu dzieci oraz promuje zasady prawidłowej diety. Organizatorem programu „Śniadanie Daje Moc” jest Partnerstwo dla Zdrowia – wyjątkowa koalicja firm Danone, Biedronka, Lubella oraz Instytutu Matki i Dziecka. Nieprzerwanie od 2006 roku przeciwdziała jakościowemu niedożywieniu dzieci oraz promuje zasady prawidłowej diety.

Laureaci konkursu w VIII edycji programu „Śniadanie Daje Moc”:

I miejsce
– Szkoła Podstawowa nr 45 w Gdyni, opiekun klubu: Beata Meronk-Pisarek

II miejsce
– Szkoła Podstawowa Fundacji „Clever” w Wałbrzychu, opiekun klubu:  Anna Szałkowska-Piorun

III miejsce
– Szkoła Podstawowa Nr 6 w Będzinie, opiekun klubu: Mirosława Dzienia

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Spotkanie Rady Rynku Pracy

Po rocznej przerwie, spowodowanej sytuacją epidemiologiczną w kraju, na posiedzeniu stacjonarnym w

Góry Bez Brawury

#GóryBezBrawury to nowa akcja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wspierana przez Górskie Ochotnicze
Go to Top