„Sopel” się rozstrzelał

W środowym spotkaniu kontrolnym Górnik Wałbrzych gładko odprawił Olimpię Kamienna Góra. Biało-niebiescy zwyciężyli 5:0, a hattrickiem popisał się Mateusz Sobiesierski.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Górnikiem Boguszów-Gorce 2:1, w środowym sparingu wałbrzyszanie bez większych problemów odprawili beniaminka grupy zachodniej IV ligi – kamiennogórską Olimpię. Bramka otwierający wynik padła w 22 minucie, kiedy to kombinacyjną akcję miejscowych skutecznie wykończył najlepszy strzelec meczu – Mateusz Sobiesierski. Rywal jeszcze nie ochłonął po stracie gola, gdy niewiele później przegrywał już 0:2. Po szybkim wyjściu z własnej połowy futbolówkę na prawym skrzydle otrzymał jeden z Górników, który zagrał na 5 metr, a tam nieszczęśliwie interweniujący Kacper Zasada z Olimpii celnie przymierzył do własnej bramki. Na tym podopieczni Macieja Jaworskiego, którego od kilkunastu dni w pracy szkoleniowca wałbrzyszan wspiera Ryszard Mordak, nie poprzestali. W 37 minucie lewą flanką przedarł się Artur Słapek, który minąwszy dwóch przeciwników idealnie dograł na przeciwległy słupek, wprost pod nogi Damiana Bogacza, a ten spokojnie ustalił rezultat do przerwy.W drugiej połowie mimo kilku zmian w składzie gospodarzy gra nadal toczyła się pod dyktando wałbrzyszan, choć trzeba podkreślić, iż Olimpia, w składzie której można było między innymi zauważyć wieloletniego zawodnika Górnika – Adriana Moszyka, kilka razy groźnie zapędziła się pod nasze pole karne. Zarówno jednak Bartłomiej Ziobro, który między słupkami zastąpił Damiana Jaroszewskiego, jak i jego zmiennik – Marcin Malczewski, zachowali czyste konto broniąc kilka strzałów przyjezdnych. W 60 minucie było 4:0 dla biało-niebieskich. Po kilkunastometrowym rajdzie Damiana Migalskiego, który w pierwszej części dość eksperymentalnie zagrał w defensywie, piłka dotarła na lewe skrzydło do młodego Miłosza Rodziewicza. Nasz 17-latek szybko odegrał na 7 metr, gdzie Sobiesierski dopełnił formalności po raz drugi, ale nie ostatni wpisując się do notatnika sędziego. Nie po raz ostatni, gdyż w 84 minucie „Sopel” wykorzystał ładną indywidualną akcję, a następnie precyzyjne podanie Bogacza i po raz trzeci trafił do siatki ustalając tym samym pewne i zasłużone zwycięstwo Górników.W kolejnym sparingu wałbrzyszanie zmierzą się z FK Trutnov. Do pojedynku dojdzie w sobotę o godzinie 11 na Ratuszowej.

Spotkanie kontrolne

Górnik Wałbrzych – Olimpia Kamienna Góra 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Sobiesierski (22), 2:0 Kacper Zasada (30 – br.sam.), 3:0 Damian Bogacz (37), 4:0 Mateusz Sobiesierski (60), 5:0 Mateusz Sobiesierski (84)

Górnik: Damian Jaroszewski, Michał Starczukowski, Dariusz Michalak, Marcin Smoczyk, Paweł Tobiasz, Wojciech Błażyński, Artur Słapek, Damian Bogacz, Kamil Młodziński, Damian Migalski, Mateusz Sobiesierski oraz Bartłomiej Ziobro, Marcin Malczewski, Miłosz Rodziewicz, Piotr Rojek, Jakub Jędras. Trener: Maciej Jaworski