Spadli ze skarpy starego Książa

w Aktualności/Region/Wałbrzych

Tragicznie w skutkach zakończyła się impreza urodzinowa, którą na terenie ruin starego Książa zorganizował 28-letni mężczyzna.

(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)

Dwie osoby, w tym 26-latek z poważnymi obrażeniami ciała, trafiły do szpitala. Jeden z biesiadników – 28-latek – został zatrzymany bezpośrednio po zgłoszeniu przez policjantów Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Prokurator postawił mężczyźnie zarzuty naruszenia u dwóch osób czynności narządów ciała lub rozstroju zdrowia oraz narażenia jednej z nich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu w minioną niedzielę około godziny 1 w nocy otrzymali informację o tragicznym w skutkach wypadku w rejonie ruin Starego Zamku Książ. Grupa kilku osób wspólnie z jubilatem spożywała alkohol.

W pewnym momencie między uczestnikami spotkania doszło do sprzeczki, a następnie szamotaniny. W jej wyniku dwie osoby spadły z kilkumetrowej skarpy. Jeden z mężczyzn – 26-latek – doznał poważnych obrażeń ciała i nie był w stanie się podnieść. U innego z uczestników – 27-latka – widoczne były natomiast obrażenia głowy.

Na miejsce wezwane zostały Straż Pożarna, Grupa Wałbrzysko-Kłodzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz kilka Zespołów Ratownictwa Medycznego, które pomogły ewakuować ranne osoby z miejsca zagrożenia.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

XV Święto Pieroga

Gmina Czarny Bór, po raz 15, będzie organizatorem znanego w regionie konkursu

Grają w zespole Szełemeja

Na niespełna osiem tygodni przed wyborami samorządowymi Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman

Promesy dla gmin

Ponad 20 samorządowców odebrało dzisiaj z rąk marszałka województwa dolnośląskiego promesy przyznane

Powalczy o reelekcję

Roman Szełemej podjął decyzję o starcie w wyborach prezydenckich. – Wystartuje z
Go to Top