Sparing Górnika- zobacz zdjęcia

W pierwszym meczu sparingowym II ligowy Górnik Wałbrzych zremisował z OKS 1945 Olsztyn 1:1. Bramkę dla biało – niebieskich zdobył w 78 minucie Marcin Morawski. Poniżej ponad 50 zdjęć z meczu. Zapraszamy

To nie był typowy mecz, bo zamiast 2×45 minut drużyny zagrały 3×30 minut. Górnik rozpoczął składem: Główka, Michalak, Brezina, Łaski, Gross, Kłak, Rytko, Zinke, Kwit, Ondrejkovic oraz Witkowski. Po pierwszych 30 minutach gry było 0:0. Pierwsza bramka padła w kolejnej tercji. Niestety w 38 minucie samobójczego gola strzelił Dariusz Michalak. Górnik wyrównał dopiero w 78 minucie, gdy na boisko wszedł najmocniejszy skład: Jaroszewski, Janik, Tobiasz, Morawski, Majka i Moszyk. Bramkę zdobył "Maradona", który po szybkiej kontrze położył bramkarza Olsztyna, a następnie minął i strzelił do pustej siatki. Kolejnym rywalem wałbrzyszan będzie Miedź Legnica, z którą zagramy w sobotę.

Robert Bubnowicz po meczu:

Nie jestem zadowolony z postawy zawodników, którzy przyjechali na testy. Wciąż będę szukał kolejnych. Nie chcę piłkarzy, którzy będą tylko uzupełnieniem kadry, która wywalczyła awans. Potrzebuję tych, którzy będą zdobywać dla nas punkty. W tym sparingu dobrze zaprezentował się Adam Kłos. To ciekawy i doświadczony piłkarz. On wypadł najlepiej. Michał Gross to solidny obrońca. Jednak za wcześnie jeszcze mówić o konkretach. Więcej będę wiedział po sobotnim spotkaniu z Miedzią. Wtedy konkretnie odpowiem na to, kogo chcę widzieć w zespole.