Spełnione sny radnego Torbusa

Spełnione sny radnego Torbusa

w Aktualności

Ostatnia sesja Rady Miejskiej Wałbrzycha z pewnością przejdzie do historii. Po raz pierwszy na posiedzeniu w sali obrad, spotkał się z radnymi pełniący obowiązki prezydenta, Roman Szełemej. Radni opozycji – kluby PiS i WWS – w proteście przeciw zbyt późnemu dostarczeniu projektów uchwał, najpierw odmówili głosowania, a potem opuścili ratusz. Pozostał jedynie samotny radny PiS, Cezary Kuriata. Efektem było błyskawiczne – jak na wałbrzyskich radnych – pokonywanie kolejnych punktów porządku obrad.

Po prezentacji projektu przez autora, niemal natychmiast przechodzono do głosowania. Radny Platformy Obywatelskiej, Artur Torbus dwukrotnie głośno się zachwycał proponowanymi zmianami. – Sześć lat czekałem na tę uchwałę – wołał, gdy głosowano nad połączeniem w jeden organizm wydziału infrastruktury, Wałbrzyskiego Centrum Zatrudnienia Socjalnego oraz Zarządu Dróg i Komunikacji. W drugim przypadku okazało się, że czas oczekiwania wynosił 11 lat – to przy propozycji, aby sprawami biletów autobusowych zajmowało się MPK, a nie, jak dotychczas, ZDiK.

Ważnymi decyzjami było przyjęcie pakietu uchwał w sprawach lokalowych. Okazało się, że to, co dotychczas było niemożliwe, teraz stało się realne. Nie będzie kiszenia lokali komunalnych w bliżej nieokreślonych celach i stawiania mało zrozumiałych barier przed osobami, które chcą na własny koszt wyremontować gminne mieszkanie. – Wyremontujesz – możesz kupić za jeden procent wartości. Nie musisz być mieszkańcem Wałbrzycha – zakłada przyjęta uchwała. Dotychczasowe Biuro Zamiany Mieszkań zamieni się w Biuro Obrotu Lokalami. – Musimy zrobić wszystko, aby mieszkania w Wałbrzychu nie stały puste – mówi Roman Szełemej.Na koniec posiedzenia dyskutowano nad udzieleniem absolutorium byłemu prezydentowi, Piotrowi Kruczkowskiemu. Honor opozycji ratował Cezary Kuriata, wypominając poprzednim władzom miasta zbyt wysokie wydatki na remonty lokali socjalnych. Dyskusja toczyła się już w obecności Piotra Kruczkowskiego, który chciał osobiście przyjąć ewentualne absolutorium. Po burzliwej, lecz krótkiej dyskusji, rada ostatecznie zaaprobowała wykonanie budżetu za 2010 rok, co został przyjęte brawami. – Cieszę się, że tak się stało, chociaż oczywiście wolałbym odbierać te gratulacje jako obecny, a nie były prezydent Wałbrzycha – stwierdził Piotr Kruczkowski.Szelafot. Piotr Kruczkowski zasiadł na nietypowym dla siebie miejscu

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top