Stara Kopalnia na ukończeniu

Stara Kopalnia na ukończeniu

w Aktualności

Podpisane zostały umowy na wykonanie kolejnych, ostatnich już etapów realizacji Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia. Dotyczą one modernizacji budynku nr 2 ("Siłownia"), budynku nr 15 (Sztygarówka), budowy odcinka chodnika podziemnego oraz zagospodarowania terenu.

– Sztygarówka stanowić będzie "Welcome Center". Stąd będzie przejście do pozostałych budynków. Już mamy podpisaną umowę z wykonawcą. W ciągu sześciu miesięcy ma zostać zakończony cały remont tego budynku z przyległościami – mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. Kolejnym zadaniem do wykonania będzie budynek siłowni. Wyremontowana zostanie elewacja oraz dach budynku. – Ten budynek nie jest objęty unijnym projektem Starej Kopalni. Uzupełniamy go, jako element calego kompleksu – mówi Roman Szełemej. Wyłoniony został również wykonawca zagospodarowania terenu Starej Kopalni.

Plan zagospodarowania terenu zakłada stworzenie atrakcyjnych miejsc rekreacyjnych dla całej rodziny na terenie dawnej hałdy. Zrewitalizowana przestrzeń będzie składać się z terenów zielonych wraz parkiem rozrywki dla najmłodszych. Cały park wypełni labirynt korytarzy złożonych z obiektów w kształcie potężnych rur, stworzony specjalnie na potrzeby edukacyjnych zabaw. Pojawią się tu także inne urządzenia zaprojektowane z myślą o dobrej rozrywce i bezpieczeństwie: huśtawki na łańcuchach zawieszonych na prostych drewnianych konstrukcjach, zjeżdżalnie, drewniane drabinki, na których umieszczone są m.in. siatki i sznury do wspinaczki. Konferencja odbyła się w Budynku nr 3 "Kuźnia" , który został już ukończony. – Zostanie on uzupełniony o elementy multimedialne (wizualizacja w załączeniu). To drugi etap prac nad przekształceniem dawnej kopalni w nowoczesne centrum nauki i sztuki. W listopadzie 2014 roku zakończony zostanie etap budowlany inwestycji. 8 listopada planowane jest otwarcie Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top