"Start" zdominował zawody

Blisko pięćdziesięciu siłaczy i siłaczek z kilkunastu klubów z terenu Dolnego Śląska wzięło udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Wyciskaniu Leżąc, które zorganizowane zostały przez Klub Sportowy „Start" ze Strzegomia. Czołowe miejsca na podium wywalczyli zawodnicy strzegomskiego „Startu". Powiat świdnicki był jednym ze współorganizatorów imprezy.

W zawodach wzięło udział 40 zawodników z kilkunastu klubów z terenu Dolnego Śląska, ale także spoza naszego regionu. W zawodach swoje siły sprawdzało także 8 pań. Uczestnicy zmagań startowali w 16 kategoriach wagowych. Najlepsi okazali się zawodnicy Klubu Sportowego „Start" ze Strzegomia, którzy zajęli najwyższe miejsca na podium. I miejsce w kat. junior do lat 18 powyżej 74 kg oraz II miejsce w kat. Junior do lat 23 powyżej 74 kg zajął Łukasz Rydwański (KS „Start") a III miejsce w tej samej kategorii zajął Michał Rydwański (KS „Start). Michał uzyskał także III lokatę w kat. Senior do 74 kg. Natomiast I miejsce w kat. Junior 23 do 74 kg wywalczył również zawodnik KS „Start" Dawid Gierat, który uzyskał oprócz tego wysokie II miejsce w kat. Senior do 66 kg. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, a za trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wagowej zostały wręczone nagrody rzeczowe. Powiat Świdnicki był jednym z fundatorów nagród dla najlepszych zawodników. – Doceniamy takie inicjatywy i zawsze chętnie wspieramy młodych sportowców z powiatu świdnickiego. Cieszy nas widok naszych zawodników osiągających dzięki ciężkiej pracy i codziennym treningom tak imponujące rezultaty. Jest to najlepszą formą promocji naszego powiatu. – mówiła na zakończenie zawodów Sabina Cebula z zarządu powiatu. Puchar dla Najlepszej Zawodniczki wg formuły Wilks"a otrzymała Katarzyna Kaniak z Klubu Pover Kuźnik Chorzów. Natomiast Puchar dla Najlepszego Zawodnika wg formuły Wilks"a otrzymał Artur Rejek TKKF Herkules Warszawa. Ten sam zawodnik wycisnął największy ciężar zawodów – 220 kg i otrzymał puchar starosty świdnickiego.