Straż miejska z wyrokiem

Straż miejska z wyrokiem

w Aktualności

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczący nakazania udostępnienia danych osobowych. Sprawa dotyczy skargi wniesionej przez Komendanta Straży Miejskiej w Wałbrzychu na Polską Telefonię Cyfrową sp. z o.o. w sprawie odmowy udostępnienia danych osobowych abonenta telefonii komórkowej. Straż Miejska prowadziła czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie, w której domniemanym sprawcą była osoba posługująca się konkretnym numerem telefonu.

Sprawa toczy się od 2006 roku. Wówczas to Generalny Dyrektor Ochrony Danych Osobowych wydał decyzję nakazującą PTC udostępnienie danych osobowych abonenta. PTC zaskarżyła tę decyzje do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W kwietniu 2008 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję GIODO.

Wyrok NSA oznacza, że Polska Telefonia Cyfrowa jest zobowiązana do przekazania Straży Miejskiej w Wałbrzychu danych osobowych abonenta. To z kolei może zakończyć dotychczasową bezkarność właścicieli firm "zasypujących" Wałbrzych ulotkami reklamowymi, na których widnieje tylko numer komórkowy. Ulotki te często naklejane były w niedozwolonych miejscach a ustalenie sprawcy było do tej pory mocno utrudnione.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top