Studenci zawładną Wałbrzychem

Studenci zawładną Wałbrzychem

w Aktualności

Kamil Bednarek oraz Krzysztof K.A.S.A. Kasowski – oto gwiazdy tegorocznych Juwenaliów PWSZ 2012. Oprócz znanych z telewizji i radia muzyków, na imprezie zagoszczą również lokalni artyści i absolwenci uczelni. Juwenalia organizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Angelusa Silesiusa, Gminę Wałbrzych oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury już 31 maja na miejskim rynku.

Wzorem lat ubiegłych pod koniec maja to studenci będą sprawować pieczę nad gminą. Żacy odbiorą symboliczne klucze do bram miasta oraz zaprezentują się przed mieszkańcami. Juwenalia krążyły po całym Wałbrzychu. Odbywały się między innymi w dzielnicy Piaskowa Góra oraz na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Tym razem uczelnia postanowiła wyjść do wszystkich mieszkańców i zorganizować imprezę na wałbrzyskim rynku.

– Od lat studentom marzą się juwenalia, które ich przyciągną i z którymi będą się identyfikować. Myślę, że w tym roku, nie będziemy wstydzić się przed żadnym miastem na Dolnym Śląsku. – twierdzi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Na rynku nie zabraknie Kamila Bednarka, który ostatnio święci medialne triumfy oraz Krzysztofa Kasowskiego, znanego lepiej jako K.A.S.A. Na scenie wystąpią również lokalni artyści.

– Chcemy, aby podczas imprezy mogli zaprezentować się nasi studenci i absolwenci. – podkreśla Justyna Jaskólska z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – Wystąpi zatem zespół „Akcyza" oraz wokalistka Justyna Piela. Ponadto żacy z naszej Uczelni pokażą swoje umiejętności taneczne w Salsie czy Zumbie. Na scenie pojawi się także dobrze znana wałbrzyskiej publiczności, Edyta Nawrocka. – wymienia organizatorka.

Początek juwenaliów planowany jest na godzinę 16.00. Impreza już 31 maja na wałbrzyskim rynku.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Runmageddon Wałbrzych

Ostatni weekend września na Dolnym Śląsku przebiegnie pod znakiem ekstremalnych wrażeń, a

Kolejny Dom Pomocy Społecznej

Gmina Wałbrzych pozyskała środki unijne na realizację kolejnego przedsięwzięcia zwiększającego dostęp do

Rozpoczęli naukę

W szkołach na terenie powiatu wałbrzyskiego odbyły się uroczyste apele inaugurujące rok

XV Święto Pieroga

Gmina Czarny Bór, po raz 15, będzie organizatorem znanego w regionie konkursu
Go to Top