Sukces trójboistów z Głuszycy

Na zakończonych wczoraj Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym podmoskiewskim zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego GIM działającego w głuszyckim Gimnazjum , Wioletta Sobczak i Kamil Dec zdobyli brązowe medale. Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.

-Mamy drugi brązowy medal ! – donosił dziś rano na facebooku trener młodych Głuszyczan, Jacek Kędzierski. Wywalczyła go Wioletta Sobczak w kategorii wagowej do 57 kg juniorek do lat 18. Dopiero ostatnie podejścia zadecydowały, że Wiola zajęła trzecie miejsce o 2,5 kg wyprzedzając Megan Leighton z Republiki Południowej Afryki. Wynik uzyskany przez Wiolettę w generalnej klasyfikacji trójboju to 250 kg ( 85 kg przysiad + 52,5 kg wyciskanie + 112,5 kg martwy ciąg). Jest nowym rekordem Poski Juniorek do lat 18. Pierwszy brązowy medal zdobył w Suzdalu Kamil Dec w kategorii wagowej do 59 kg juniorów do lat 18. Walka, którą Kamil stoczył z Finem Juuso Ville Rautiainenem o trzecie miejsce na podium, była zacięta i trwała do ostatniego podejścia. Ostatecznie lepszy był "Decu" i to on zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej trójboju. Wynik, który uzyskał to nowy Rekord Polski Juniorów do lat 18 . Wynik 385 kg ( 130 kg przysiad + 92,5 kg wyciskanie + 162,5 kg martwy ciąg ) jest lepszy od poprzedniego rekordu o 22,5 kg.