Sukcesy karateków

Aż 19 medali zdobili zawodnicy MKS-u podczas turnieju Karkonosze Shinkyokushin Cup 2013, który odbył się w Jeleniej Górze.

W zawodach wzięło udział około 90 zawodników z 10 klubów reprezentujących Jelenią Górę, Wrocław, Kobierzyce, Lubawkę, Szczawno-Zdrój, Głuszycę, Legnicę, Nową Rudę, Warszawę i Zieloną Górę. Barwy MKS-u reprezentował 13 osobowy zespół zawodników, który we wszystkich konkurencjach Kumite i Kata zdobył 19 medali. Były też debiuty w startach. W kategorii 6-7 lat srebrny medal wywalczyła Julia Obuchowska (6 lat), a złote i srebrne w kategorii 8-9 lat przypadły Szymonowi Sapiechowskiemi i Antoniemu Szmita-Budniokowi, którzy po raz pierwszy stanęli na macie w kategorii Kumite i jak widać po wynikach doskonale sobie poradzili. Nie zawiedli nasi najlepsi zawodnicy jak Jakub Maleszka, który bezaapelacyjnie wygrywał nokautując swoich przeciwników. Żadnych szans swoim rywalkom nie dała walcząca w kategorii młodzieży 16-17 lat, po kontuzji ścięgna, Karolina Chochol wygrywając w finale przez pełny punkt (ippon). Świetna walka Julii Pojasek, Adriana Dobosza i niezłomna postawa Alicji Baranowskiej przeważyły o zwycięstwie MKS-u w turnieju.