Super wyczyn Okopniak

Super wyczyn Okopniak

w Sport

Tenisiści MKS-u Szczawno-Zdrój to grupa sportowców naszego regionu, którzy nie dają nam zapomnieć o sobie. Niemal każdy występ podopiecznych Roberta Kosińskiego wiąże się z miejscem na „pudle", co ostatnio potwierdziła startująca w najważniejszych zawodach sezonu halowego – Nikola Okopniak.

Rozegrane w Pabianicach zawody Supermasters to niezwykle prestiżowa impreza, w której może wziąć udział jedynie sześciu najlepszych graczy danej kategorii wiekowej. Obecnie nasza Nikola plasuje się na 3. pozycji w Polsce, stąd w niedawnym turnieju nie mogło zabraknąć przedstawicielki uzdrowiska, która rywalizowała w kategorii 13-latek.

Szóstka najlepszych tenisistek kraju została podzielona na dwie grupy. Po zwycięstwach z Julią Wędrochą oraz Martyną Kubką reprezentantka MKS-u zajęła 1. miejsce w swojej grupie, co dało jej automatycznie awans do półfinału. Na tym etapie przyszło jej się zmierzyć z Aleksandrą Nadajewską, którą również pokonała choć po niezwykle ciężkim i wyrównanym pojedynku (7:6, 7:5). W finale przeciwniczką Okopniak była utytułowana Maja Chwalińska z BKT Advantage Bielsko-Biała. Niestety, rywalka okazała się poza zasięgiem naszej tenisistki, która jednak nie wyglądała na zmartwioną porażką, co przyznał trener Kosiński. -Wynik Nikoli potwierdza jej przynależność do ścisłej czołówki krajowej. W nadchodzącym sezonie letnim celem Okopniak będzie awans w rankingu europejskim, za co mocno trzymamy kciuki- poinformował opiekun wicemistrzyni.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top