Świetny występ biathlonistów

Czarnoborscy juniorzy młodsi pokazali wysoką formę podczas, odbywających się na Polanie Jakuszyckiej podczas Mistrzostw Polski w Biathlonie.

Zawodnicy z UKN Melafir stanęli na II miejscu podium, ustępując jedynie zawodnikom BKS WP Kościelisko (w drużynie Czarnoborzanin – Krzysztof Pływaczyk). Patryk Dąbrowski, Bartłomiej Filip, Mateusz Janik oraz Mariusz Wtorek okazali się w niedzielne przedpołudnie bezbłędni na strzelnicy. Na efekty wyśmienitej dyspozycji nie trzeba było długo czekać. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy AZS AWF Wrocław w składzie: Łukasz Pancerz, Przemysław Sobies, Mateusz Stec i Łukasz Słonina. Na ogromne gratulacje zasługują zawodnicy z Czarnego Boru i Mieroszowa, ponieważ pierwszy raz w historii biathlonu tak młode ekipy uplasowały się na tak wysokich miejscach podium – zdobywając srebrny i brązowy medal w Mistrzostwach Polski Seniorów. Zawodnicy świetnie spisali się także w konkurencjach indywidualnych. Krzysztof Pływaczyk (zawodnik BKS WP Kościelisko) zdobył srebrny medal w biegu na dochodzenie na dystansie 12,5 km. Bardzo dobrze radził sobie także Mateusz Janik z UKN Melafir zajmując 7. miejsce. Pozostałe miejsca podopiecznych czarnoborskiego klubu: Łukasz Pancerz – 13, Mateusz Stec – 15, Przemysław Sobies – 17, Bartłomiej Filip – 24, Bartłomiej Gwałt – 28, Patryk Dąbrowski – 32, Mariusz Wtorek – 34, Gracjan Cabała – 39, Dawid Stawiarski – 41. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. W pierwszym dniu Mistrzostw podopieczny UKN Melafir Mateusz Janik w biegu sprinterskim zajął 6. miejsce. Na 10. miejscu finiszował Przemysław Sobies, a tuż za nim uplasował się Krzysztof Pływaczyk. Pozostali czarnoborzanie zajmowali następujące lokaty: Łukasz Pancerz – 14., Bartłomiej Filip – 16., Bartłomiej Gwałt – 22., Mateusz Stec – 24., Mariusz Wtorek – 31., Patryk Dąbrowski – 38., Dawid Stawiarski – 44., Gracjan Cabała – 45. Bieg ukończyło 51 zawodników.