Święto patrona kierowców

Święto patrona kierowców

w Aktualności

Ks. Prałat Bogusław Wermiński poświęcił samochody wałbrzyskich kierowców. W całej Polsce obchodzone jest dziś święto patrona kierowców – świętego Krzysztofa.

Kilkadziesiąt samochodów ustawiło się dziś popołudniu pod kościołem. Św. Aniołów Stróżów. Kilka minut po mszy do zgromadzonych wałbrzyszan wyszedł probosz Bogusław Wermiński, który w dniu Świetego Krzysztofa, patrona kierowców, poświęcił każde z aut. Wśród pojazdów ustawionych wzdłuż ulicy Garbarskiej nie zabrakło również motocykla.

Kim był Św. Krzysztof? -męczennik, zginął w czasie prześladowań chrześcijan przez cesarza Trajana Decjusza. Kult świętego rozwinął się z końcem V wieku. Krzysztof stał się patronem mostów, miast położonych nad rzekami, przewoźników, flisaków i żeglarzy, podróżników i pielgrzymów, również patronem dobrej śmierci – szczególnie na wschodzie, a obecnie kierowców.

Modlitwa kierowcy: O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka. Ty jesteś Dawcą Życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top