Szarża Rycerzyków w Częstochowie

Szarża Rycerzyków w Częstochowie

w Sport

Aż 3 zawodników WSM Chełmiec podczas VI Rundy Mistrzostw Polski w mini żużlu, uplasowało się w pierwszej piątce czołowych zawodników, w tym zdobywając najwyższe miejsce na podium.

Zawody rozegrane na torze w Częstochowie śmiało możemy zaliczyć do udanych. Zbliżamy się powoli do końca rozgrywek i zawodnikom udzielają się ogromne emocje związane z punktami liczonymi do klasyfikacji generalnej. Do bardzo zaciętej walki doszło w ostatnim biegu między naszym rycerzykiem Kubą Isańskim, a największym jego rywalem Jackiem Fajferem z Gorzowa, którzy przewodzą w klasyfikacji mistrzostw.

Zawodnicy przystępowali do tego biegu z taka samą ilością punktów i to bezpośredni pojedynek decydował o tym który z nich zajmie pierwsze miejsce w Częstochowie. Doszło do kolizji i upadku obu zawodników, którego sprawcą był Kuba, jednak sędzia powtórzył bieg w pełnym składzie. W powtórce to Kuba minął metę przed Jackiem i ostatecznie zajął I miejsce w turnieju.

Z bardzo dobrej strony pokazał się kolejny nasz zawodnik Oliver Zabrzeski, który wygrał swój pierwszy bieg pozostawiając w tyle dużo bardziej doświadczonych zawodników. Jest to nasz nowy „nabytek", który dopiero od tego roku trenuje w naszym klubie, a już pokazuje wysokie umiejętności. Oliver zajął ostatecznie IV miejsce ulegając tylko pierwszej trójce klasyfikacji Mistrzostw. Tuż za nim V miejsce zajął Jakub Piątek, któremu upadek i w konsekwencji usterka techniczna nie pozwoliły na powalczenie o lepsze pozycje.

Wyniki pierwszej piątki turnieju:

1. Jakub Isański (WSM Chełmiec Wałbrzych) – 14 (2,4,4,4)2. Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) – 14 (4,4,3,3)3. Sindy Weber (GUKS Speedway Wawrów / Niemcy) – 12 (3,3,2,4)4. Oliver Zabrzeski (WSM Chełmiec Wałbrzych) – 9 (4,3,0,2)5. Jakub Piątek (WSM Chełmiec Wałbrzych) – 9 (u,2,4,3)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Runmageddon Wałbrzych

Ostatni weekend września na Dolnym Śląsku przebiegnie pod znakiem ekstremalnych wrażeń, a
Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Go to Top