Szczawieńskie latawce na pudle

w Aktualności

Trzy pierwsze miejsca w kategorii wiekowej 8 do 13 lat zdobyli podopieczni Jerzego Siatkowskiego na Międzynarodowym Festiwalu Latawcowym Drakonalia organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

W imprezie uczestniczyło 75 osób w trzech kategoriach wiekowych. W konkurencji latawców płaskich oceniono 68 modeli a latawców skrzynkowych 13. Szczawno-Zdrój reprezentował Klub Lotniczy im. Dywizjonów Polskich. Występ wychowanków instruktora Jerzego Siatkowskiego zaliczyć można do bardzo udanych. W kategorii wiekowej 8 do 13 lat – latawce skrzynkowe trzy pierwsze miejsca wywalczyli zawodnicy ze Szczawna. Pierwsze miejsce zdobył Mateusz Piotrkowski, drugie Dawid Tomaszewski a trzecie Max Jarosiński. Wyróżnienie (czwarte miejsce) w kategorii wiekowej 14-18 lat – latawce skrzynkowe wywalczył Jan Kieras. A w kategorii wiekowej 8 do 13 lat – latawce płaskie drugie miejsce zajął Jerzy Kieras. W klasyfikacji drużynowej (startowało dziesięć drużyn) szczawieński Klub zajął drugie miejsce za MDK-iem Świdnica.