T-Park otwarty dla firm

T-Park otwarty dla firm

w Gospodarka

Dolnośląski Park Technologiczny w Szczawnie Zdroju oficjalnie otwarty. Gościem honorowym inauguracji była profesor Danuta Hubner, komisarz Unii Europejskiej ds. Polityki Regionalnej

Profesor Hubner podkreślała, że szczawieński T-Park to inwestycja potrzebna tej gminie i całemu regionowi wałbrzyskiemu. Park, który powstał przy rondzie w Szczawnie Zdroju zbudowano z myślą o firmach działających w branżach motoryzacyjnej, budowniczej, informatycznej, elektronicznej, telekomunikacyjnej oraz i medyczno – uzdrowiskowej. Utworzony jest dla firm, które chcą inwestować w rozwój i nowatorskie rozwiązania. Będzie to obszar do prowadzenia działalności gospodarczej opartej na nowoczesnych technologiach, wyróżniający się dogodną lokalizacją, nowoczesną infrastrukturą, niskimi kosztami korzystania z majątku produkcyjnego oraz profesjonalnymi usługami pomocniczymi wraz z systemem wsparcia finansowego. Inwestycja kosztowała około 53 milionów złotych, z czego znaczna część pochodzi ze środków Unii Europejskiej.

Głównym zadaniem Parku Technologicznego jest wzmocnienie konkurencyjności Szczawna Zdroju, regionu wałbrzyskiego, a w konsekwencji całego Dolnego Śląska. T-Park tworzy kilka elementów. Pierwszym jest mający sześć tysięcy metrów kwadratowych biurowiec podzielony na trzy części. Moduł A przeznaczony będzie dla firm i instytucji wspierających działalność małych i średnich przedsiębiorstw takich jak: fundusze pożyczkowe, poręczeniowe i podwyższonego ryzyka, banki, kancelaria prawna, kancelaria podatkowa i biuro rachunkowe itp. oraz inne podmioty wspierające działania firm umiejscowionych w T-Parku. W module B funkcjonować ma inkubator firm technologicznych, który nowopowstałym firmom oraz firmom w znajdującym się w początkowym stadium rozwoju zaoferuje częściowo umeblowane i wyposażone pomieszczenia biurowe i laboratoryjne. Firmy funkcjonujące w Inkubatorze charakteryzować się mają ponadprzeciętną innowacyjnością oraz ciekawym pomysłem na biznes. W moduł C znajdować się będą pomieszczenia biurowo – laboratoryjne dla firm o ugruntowanej pozycji rynkowej, których model biznesowy będzie stanowił wzór dla firm z Inkubatora rozpoczynających działalność gospodarczą.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,
Go to Top