Tenisowe żniwa

Tenisowe żniwa

w Sport

Ostatnie dni przyniosły kilka znaczących sukcesów lokalnych tenisistów. I to zarówno spod znaku MKS-u Szczawno-Zdrój, jak i WKT „Atri" Wałbrzych.

W miniony weekend dziewczęcy zespół MKS-u Szczawno-Zdrój udał się do Sopotu, gdzie rozegrano finałowy turniej Drużynowych Mistrzostw Polski kadetek, a więc tenisistek do lat 16. Nad morze trener Robert Kosiński zabrał drużynę w składzie: Karolina Szmit, Magdalena Kądzielewska, Aleksandra Rojek oraz Paulina Gatner, które tradycyjnie nie zawiodły oczekiwań swego szkoleniowca. Z racji świetnych wyników w turnieju eliminacyjnym w Krakowie oraz wywalczonych punktów bonusowych nasz zespół został rozstawiony z numerem 1. Niestety, początek nie był najlepszy w wykonaniu MKS-u, bowiem na dzień dobry szczawieńskie tenisistki zmierzyły się z gospodyniami, późniejszymi Mistrzyniami Polski. Powyższe słowa oznaczają, iż Szmit i spółka musiały uznać wyższość rywalek, a w rezultacie pozostała im walka o brązowy medal. Pojedynek o 3. miejsce w kraju toczył się już jednak pod zdecydowane dyktando reprezentantek uzdrowiska, które pokonały Fundację Tenis Prószków 5:1, dzięki czemu znalazły się na podium Mistrzostw Polski.

Na słowa uznania zasłużył również przedstawiciel WKT „Atri" Wałbrzych, a mianowicie zaledwie 10-letni Nikodem Nowik. Syn znanego lokalnego trenera tenisa ziemnego, Łukasza Nowika, wziął udział w turnieju Masters Kubot Kids Cup pod patronatem Łukasza Kubota. Wałbrzyszanin rozegrał pięć spotkań, w których oddał zaledwie trzy gemy. W finale imprezy Nikodem pokonał swego partnera deblowego – Jonasza Dziopaka z Legnicy 4:2, 4:0, co dało mu zasłużone 1. miejsce w turnieju.

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Polski kadetekĆwierćfinał:Fundacja Tenis Prószków – ST P. Lenc Toruń 6:0

Półfinały:MKS Szczawno-Zdrój – SKT Sopot 1:5Fundacja Tenis Prószków – KS Sport Med Zabrze 0:6

Mecz o 3. miejsce:MKS Szczawno-Zdrój – Fundacja Tenis Prószków 5:1

Finał:SKT Sopot – KS Sport Med Zabrze 5:1

Klasyfikacja końcowa1. SKT Sopot2. KS Sport Med Zabrze3. MKS Szczawno-Zdrój4. Fundacja Tenis Prószków5. ST. P. Lenc ToruńMKS Szczawno-Zdrój: Karolina Szmit, Magdalena Kądzielewska, Aleksandra Rojek, Paulina Gatner. Trener: Robert Kosiński

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top